Новини

На двісті. У Чернівцях доцентка ЧНУ заради експерименту складала ЗНО з математики

Як розповідає Віра Сікора, це була одинична спроба задля того, аби краще зрозуміти психологічний стан учасників-дітей.

Доцентка кафедри алгебри та інформатики ЧНУ імені Юрія Федьковича Віра Сікора цьогоріч вперше складала ЗНО з математики. Каже, зробила це тому, аби відчути психологічний стан учнів. Перша спроба одразу виявилася дуже вдалою, адже пані Віра отримала на ЗНО максимальні 200 балів.

«Метою було не довести комусь щось, не отримати 200 балів, а просто побути на місці дитини. Зокрема, моєї, яка складатиме іспити через два роки. Хотіла зрозуміти, як можу направити сина. І, звісно ж, подивитися, чи я щось таки можу і знаю. Моє уявлення про ЗНО дуже змінилося після проходження тестування. Коли ти спілкуєшся з учнями, студентами, то просто можеш інтуїтивно уявити, зрозуміти, що і як вони писали. А коли потрібно самій посидіти, похвилюватися, виконати всі завдання – це зовсім інше. Зрозуміла, що психологічно для дитини це дуже важко. Навіть для мене це було трохи стресово, хоча позаду безліч іспитів. А безпосередньо для школяра це величезна відповідальність за власне майбутнє – один неправильний порух і фактично все може полетіти шкереберть», – розповідає пані Віра.

Вам буде цікаво: Двоє чернівчан скали ЗНО з математики на 200 балів

Водночас кандидатка наук переконана: учителям, які готують до ЗНО дітей, варто самотужки спробувати скласти незалежне оцінювання.

«Моя професія передбачає часте спілкування з учителями. І повсякчас вони кажуть, що не готові складати ЗНО. Не тому, що не можуть психологічно, а й через те, що іноді недостатньо бази знань для цього. В учителя є певний страх втратити авторитет – і перед учнями, і перед колегами. Навіть якби я склала на 150… я ставила за мету зовсім інше. Просто хотіла побути в тій шкурі, посидіти на тому місці. Навіть не думала про якесь визнання, нині не забираю ні в кого бали зі вступу, не підсиджую – це все звичайна людська цікавість. Загалом я не розголошувала нікому, що складала, – тільки найближчим. Але тепер так вийшло, що мене просто «здали» управлінню освіти – в область надійшла інформація про дев’ять двохсотбальників. Учнів нарахували вісім, а останнього двохсотника ніяк не могли «зловити»», – каже жінка.

Також пані Віра розповідає, що наступними роками складати ЗНО знову не планує. Скоріш за все, це одиничний випадок. Хіба що ще раз піде на іспит тоді, коли син буде складати – за компанію, аби йому не було страшно.

фото із фейсбук-сторінки Віри Сікори

 

Коментарі