Новини

Вступна кампанія-2019. Які нововведення чекають абітурієнтів

Найбільші зміни очікують на вступників до медичних та педагогічних вишів.

фото @element5digital

Умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік пройшли остаточне затвердження та набули чинності. Про це повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти і науки України.

Для вступу на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов зараховуватимуть лише сертифікати 2018 та 2019 років. Вступник може подати їх у будь-якій зручній йому комбінації.

Творчі конкурси відбуватимуться з 1 до 10 липня, тобто до початку прийому заяв. Передбачена також друга сесія творчих конкурсів – з 11 до 22 липня, однак лише для тих вступників, які бажають навчатися на контракті.

Жодних змін немає у кількості заяв, які можна подати для вступу на бакалавра. На бюджет це максимум 7 заяв на 4 спеціальності. На контракт кількість заяв не обмежується.

З 2019 року запрацює механізм першочергового зарахування тих вступників у медичні та педагогічні виші, що готові після закінчення навчання працювати у сільській місцевості. Йдеться про вступників на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» і 22 «Охорона здоров’я», які укладуть угоду про відпрацювання не менш як три роки у селі або селищі міського типу. Водночас із минулих років залишаться коригувальні коефіцієнти – першочерговий, сільський, галузевий.

Вам буде цікаво: Вступна кампанія-2018: інтерв’ю із відповідальним секретарем приймальної комісії ЧНУ Тарасом Звоздецьким

Також для абітурієнтів 2019 року встановили мінімальні прохідні бали 130 та 150 для спеціальностей із особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Йдеться про спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармація, промислова фармація». Щоб подати на них заяву, вступник повинен мати конкурсний бал не менше 130. Як і 2018 року, мінімальний поріг встановлено також на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів із другого та третього конкурсних предметів.

Для вступників у бакалаврат реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починається 1 липня, а прийом заяв та документів – 10. Закінчується подача заяв о 18:00 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, а о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Для вступників у магістратуру, окрім ЗНО з іноземної мови, потрібно буде здавати ЄВІ (єдиний вступний іспит) на спеціальності галузей знань «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Сфера обслуговування», «Право» та «Міжнародні відносини». На спеціальності «Право» та «Міжнародне право» окрім цього вступники складатимуть єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 13 травня до 18:00 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступне випробування – 4. Прийом заяв та документів для таких вступників почнеться 10 липня і продовжиться до 23 липня.

 

Коментарі