Аналітика, Новини, Перша шпальта

Зміна керівника водоканалу. Велика помилка чи крок до розвитку підприємства

Хто такий новий керівник водоканалу та чому його призначення викликало резонанс серед чернівчан.

unsplash.com

Минулого тижня місто отримало нового керівника КП «Чернівціводоканал». Ним став Борис Максимюк (на фото).

Нагадаємо, під час представлення колективу він розповів, що має досвід роботи у комунальній сфері, адже пропрацював шість років у Тресті зеленого господарства.

За словами керівника департаменту ЖКГ міськради Володимира Бешлея, наразі провели розмову із Борисом Максимюком і знають, яке бачення розвитку підприємства має новий керівник.

«Ми мали із ним розмову, він розповів про своє бачення розвитку підприємства, надіюсь усе буде добре», – повідомив у коментарі «Шпальті» Володимир Бешлей.

Призначення керівником людини без досвіду у системі водоканалу викликало чималий резонанс серед містян. Адже підприємство переживає досить непрості часи, і нині, як ніколи потрібний фаховий менеджер, який зможе вивести його із боргів.

У коментарі «Шпальті» новопризначений керівник водоканалу розповів, що він готовий багато працювати, аби зробити підприємство прибутковим. Також залучатиме інвесторів та шукатиме способи виходу із критичної ситуації, яка склалася на підприємстві.

«Мені не вистачило вихідних, аби оглянути усе господарство водоканалу. Перевірив наші об’єкти у межах міста, частину водогонів, побачив багато недоліків. Я вже говорив, що треба закотити рукава й працювати, забувши за вихідні та ночі. Повірте, працювати є над чим».

За словами Бориса Максимюка, водоканалу не вистачає працівників робітничих професій: слюсарів, зварників, будівельників. Бригади мають бути укомплектовані по 30 людей, а наразі у кожній є тільки по 6-7 робітників.

«Говорити, що за два робочих дні я виведу підприємство із боргів – занадто гучна заява. Наразі заборгованість Чернівціводоканалу складає понад 80 мільйонів. Якби мені раніше сказали, що у підприємства стільки боргів, я б не повірив. Тому тут треба працювати і працювати, вникнути і роботу, а вже тоді говорити про майбутнє. Будемо шукати інвесторів, шляхи виходу із ситуації, в якій опинилося підприємство», – зазначив новопризначений керівник.

Також Борис Максимюк зауважив, що не має права шкодувати через таке призначення.

«Я не маю ніякого морального права шкодувати, що очолив це підприємство. Я прийшов не один, прийшла команда. Хто в команді? Це я і мої однодумці. Раз ми взялися за це, треба довести до кінця».

Нагадаємо, 22 жовтня попереднього керівника водоканалу Анаталія Чабана звільнили з посади начальника комунального підприємства «Чернівціводоканал». Він встиг попрацювати у Чернівцях трохи більше року.

«Звільнення Чабана – це велика помилка»

Людина із чималим досвідом у комунальній сфері, колишній керівник департаменту ЖКГ Ярослав Кушнірик вважає, що звільнення Анатолія Чабана – це помилка та втрата для водоканалу. Адже він був фахівцем високого рівня та з відповідним досвідом роботи у системі водоканалу. За словами Ярослава Кушнірика, Чабан був один із тих, хто вивів із збиткового підприємства Рівневодоканал, у прибуткове. Те ж

планував зробити і у Чернівцях.

«Порівняйте трудовий досвід Анатолія Чабана (він працював головним інженером на Рівневодоканал) та досвід і компетенцію Бориса Максимюка. Можна бути хорошою людиною і фахівцем своєї справи. А для того, щоб керувати водоканалом, треба бути фахівцем у сфері водоканалу і мати управлінський та фаховий досвід.

Вважаю, що Чабан був хорошим керівником. Адже раніше на посаді головного інженера у Рівному він був один із тих, хто виводив збиткове підприємство з боргової ями і воно стало прибутковим. Якщо є фахівець із серйозним досвідом роботи, готовий працювати у нашому місті, навіщо брати людину, яка буде тренуватися на нашому підприємстві? 

Таких фахівців з відповідним досвідом роботи у системі водоканалу, як Анатолій Чабан, дуже мало в Україні, зокрема, і у Чернівцях», – прокоментував Ярослав Кушнірик.

«Вирішення проблем потребує системного підходу та кардинальних структурних змін»

Кандидат економічних наук ЧНУ імені Юрія Федьковча, викладач кафедри фінансів і кредиту, член ГО Центр реформ та розвитку Віталій Семенюк

«КП «Чернівціводоканал» –  технологічно складне підприємство, на якому працює понад 700 людей. У нього є безліч проблем, вирішення яких потребує не точкового, а системного підходу та кардинальних структурних змін. За песимістичного прогнозу розвитку подій частота та кількість аварійних ситуацій буде й надалі зростати, а чернівчани все частіше залишатимуться без води. Як на мене, ще більшою потенційною проблемою є аварійні ситуації на каналізаційних мережах, 65% з яких (за даними підприємства) перебувають в аварійному стані. Про хронічну збитковість підприємства вже й не варто нагадувати.

Важливо, яким чином нове керівництво збирається реалізовувати складний міжнародний інвестиційний проект з модернізації системи централізованого водопостачання Чернівців. Цей проект фінансується Німецьким банком розвитку KfW на основі міжурядової угоди між Україною та Німеччиною. Саме в реалізації такого складного і важливого міжнародного інвестиційного проекту «по-справжньому» проявляться всі організаційні та професійні якості нового керівника. Сподіваємось на краще та продовжуємо і надалі досліджувати роботу підприємства».

Довідка

Борис Максимюк

04.1986 – 05.1989 – служба в Збройних Силах

08.1989 – 11.1993 – майстер виробничого навчання СПТУ № 5, м. Чернівці

11.1993 – 07.1997 – комерційний агент ВКПК «Черес» ЛТД

08.1997 – 09.1997 – завідувач м’ясним павільйоном ДП «Мікроринок Буковинський» ТзОВ, м. Чернівці

10.1997 – 02.1998 – завідувач м’ясним павільйоном СП «Ринок Буковинський», м. Чернівці

03.1998 – 04.1998 – оператор АЗС «Маршинці» МКП «Ритм»

08.1999 – 08.2001 – завідувач м’ясним павільйоном СП «Ринок Буковинський», м. Чернівці

08.2001 – 02.2002 – директор СФГ «Іванківське»

03.2002 – 11.2004 – менеджер мебельного виробництва ТОВ «БЦ Буковинський»

12.2004 – 12.2004 – менеджер мебельного виробництва ТОВ “Бізнес центр Буковина”

01.2005 – 01.2007 – менеджер мебельного виробництва ТОВ «Бізнес центр Буковинський»

02.2007 – 05.2013 – менеджер меблевого виробництва ТОВ «Бізнес центр Буковина»

05.2013 – 10.2018 – заступник керуючого – головний інженер Чернівецького комунального виробничого треста зеленого господарства та протизсувних робіт.

Над темою працювала Ольга Максимюк 

Коментарі