Ціну на воду для населення у місті не переглядали майже п’ять років.

З 1 червня у Чернівцях зміниться вартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет міської ради сьогодні, 27 травня.
Загальний тариф становитиме 63,5 гривні за кубометр із ПДВ. Зміну пояснюють зростанням витрат підприємства та необхідністю забезпечення стабільної роботи водоканалу.
Про це повідомила Чернівецька міська рада після засідання виконавчого комітету.
Зазначають, що увесь цей час тариф залишався нижчим за собівартість послуги. Різницю між фактичними витратами та вартістю тарифу компенсували з міського бюджету. Лише у 2025 році обсяг такої компенсації сягнув близько 200 мільйонів гривень.
У міській раді зазначають, що перегляд тарифу є вимушеним. На його формування суттєво вплинули зростання цін на електроенергію та паливо, які є ключовими складовими у роботі водоканалу.
Також у міській раді зазначають, що подібні рішення ухвалюють або вже запровадили й в інших містах України. Так, у Луцьку розрахунковий тариф становить 73,25 гривні за кубометр води, у Кривому Розі — понад 81 гривню, а в Тернополі попередній розрахунок сягає 98,50 гривні.
У межах Чернівецької області вартість послуг у низці громад уже є вищою. Зокрема, у Новодністровську тариф становить 110 гривень за кубометр, у Хотині — 87 гривень, у Сторожинці — 81,31 гривні.