Аналітика, Новини, Перша шпальта

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

Новим керівником чернівецького «Ветеран Хабу» став ветеран та підприємець Олександр Кошовий. Його кандидатуру підтримали на ветеранських зборах, однак саме призначення супроводжувалося непорозуміннями з обласною владою щодо умов роботи, повноважень і кадрових рішень. Як працюватиме новий керівник та чому виник конфлікт — читайте у матеріалі.

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

У Чернівецькій обласній раді призначили нового виконувача обов’язків керівника «Ветеран Хабу». Ним став ветеран та підприємець Олександр Кошовий.

Його кандидатуру підтримали на зборах ветеранів 3 квітня. 

Сьогодні, 16 березня, Олександр Кошовий на своїй сторінці у фейсбуку заявив про те, що йому запропонували «умовну посаду» на два місяці, без можливості побудови своєї команди та належних повноважень.   

«З грудня 2023 року вони так і не змогли нормально запустити Ветеран Хаб, а мені пропонують на 2 місяці, ще й без права на свою команду — команду ветеранів, які самі знають, що дійсно треба ветеранам!», — написав Кошовий. 

Також у дописі ветеран заявив, що перед зустріччю з ним на посаду виконувачки обовʼязків керівника «Ветеран Хабу» призначили Наталію Микитейчук, заступницю колишньої керівниці установи Емілії Євсєєвої. Саму ж Євсеєву призначили новою заступницею.

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

Допис Олександра Кошового у фейсбуці

Чому виник конфлікт між керівником «Ветеран Хабу» та обласною радою

Збори ветеранів російсько-української війни скликала Управління ветеранської політики. За словами голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка, збори зініціював він, аби «прибрати всі непорозуміння стосовно того, хто виконуватиме обов’язки керівника хабу».

«Після цього, за підписом заступника голови ОВА Романа Греби, 4 квітня на адресу обласної ради надійшов лист у підтримку кандидатури Олександра Кошового з його резюме, протоколом зборів ветеранів та іншими відповідними документами», – розповів Бойко.

За його словами, до 14 квітня до облради не надходило документів, які слугували б підставами для призначення Кошового керівником «Ветеран Хабу». 

«Нам пояснили, що з об’єктивних причин він не може з’явитися, тому ми чекали протягом цього періоду. 15 квітня я особисто зініціював зустріч, набрав Романа Гребу, щоб провести спільну нараду з ним та Олександром Миколайовичем (Кошовим ред.), аби він надав пакет документів та написав особисту заяву, без якої призначення будь-якого керівника або працівника неможливе. Ми обговорили питання ветеранської ради, окреслили певні дії. Всі вийшли задоволені, питань ніяких не виникало», – каже Бойко.

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

Олександр Кошовий у коментарі «Шпальті» повідомив, що під час зустрічі з головою облради, ніяких конфліктів не виникало. Але коли він приїхав 15 квітня підписувати заяву про призначення, у ній були моменти, які його не влаштували.

«Мене не влаштувало, що посада лише на два місяці, ще й як “виконувача обов’язків”, без важелів впливу та можливості побудувати якісну команду», — каже ветеран.

Також Кошовий зауважив, що не погоджується з рішенням про призначення колишньої керівниці «Ветеран Хабу» Емілії Євсєєвої на посаду заступниці керівника.

«У нас з нею відрізняються бачення подальшого розвитку цього проєкту. Її призначення ухвалене навмисно, аби дискредитувати мою роботу. Навіщо ставити моїм майбутнім першим заступником неефективного менеджера? Це моя суб’єктивна думка, але вона ґрунтується думками інших ветеранів», — переконаний керівник «Ветеран Хабу».

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

Фото: Олександр Кошовий | Facebook

Що каже голова обласної ради

У відповідь на допис Кошового, голова облради заявив, що не розуміє чому виникло непорозуміння, але переконаний, що новий керівник «Ветеран Хабу» «хоче зробити багато корисного для області й ветеранів».

За словами Бойка, Олександра Кошового планували призначити виконувачем обов’язків керівника «Ветеран Хабу» на два місяці через те, що він наразі працевлаштований у Центрі підтримки ветеранів «Місце Сили».

«Кадровики обласної ради мені сказали, що я не можу його призначити на постійну основу, бо він ще працює в іншому центрі. Тому ми хотіли призначити його на посаду в.о на два місяці. За цей період він мав уладнати ці питання. Або він би звільнився, або ми б знайшли шлях, щоб він працював у двох і там і тут», — каже Бойко.

Олександр Кошовий додав, що проблеми стосовно його працевлаштування у «Місті сили» він не бачить:

«Мені немає проблем передати свої справи за день. Але керівник відділу кадрів сказав, що я муситиму кожні два місяці поновлюватися на посаді».

 16 квітня Бойко підписав розпорядження про призначення Олександра Кошового керівником «Ветеран-Хаб» шляхом укладання контракту на час воєнного стану. Голова облради зауважив, що на постійну основу його призначити не можуть, адже на час воєнного стану не можна провести відповідний конкурс.

Умовна посада чи формальність: у Чернівцях призначили керівника «Ветеран Хабу»

Розпорядження про призначення Олександра Кошового керівником «Ветеран Хабу» / Олексій Бойко. Facebook

10 квітня Наталію Микитейчук призначили на посаду в.о. керівниці «Ветеран Хабу» тимчасово, адже попередня керівниця Емілія Євсєєва пішла з посади та стала першою заступницею в установі. При цьому на той момент заяви Кошового в облраді ще не було, тому його призначити новим керівником не могли.

Також Бойко зауважив, що керівник «Ветеран Хабу» сам вирішує, хто буде працювати у команді установи, а також кого звільняти, якщо це дозволяє закон.

«Як можна розбиратися з колективом, звільняти чи ні, не приступивши до виконання обов’язків? Звільняє працівників не голова обласної ради, а керівник комунального закладу. Формуйте команду, маєте підстави — звільняйте, не маєте — набирайте. Це не моя справа. Тепер все в його руках», — каже голова облради.

Олександр Кошовий офіційно обійме посаду керівника «Ветеран Хабу» з 17 квітня. Він зазначив, що найбільшим викликом наразі є пошук відповідного приміщення. 

«Найважливіше питання — де ми будемо працювати і приймати людей. Це перший крок. Далі — все згідно зі статутом, комунікація з обласними фахівцями й інші кроки для розбудови системної роботи. Уже сьогодні можемо анонсувати три пілотних проєкти, які уже підтримало Мінветеранів», — каже Кошовий.

Коментарі