Миколу Салагора підозрюють у співорганізації незаконного ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» одягу, взуття та аксесуарів з Туреччини. Збитки від такої схеми оцінюють у 290 мільйонів гривень.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розгляне скаргу на продовження тримання під вартою колишнього начальника Чернівецької митниці Державної фіскальної служби Миколи Салагора.
Таке рішення 1 липня ухвалила АП ВАКС, повідомляє аналітичний портал «Слово і діло».
НАБУ і САП підозрюють Салагора у співорганізації зловживань під час розмитнення товарів.
Як відомо, антикорупційний суд заарештував Салагора на два місяці. Альтернативою йому визначили 60 мільйонів гривень застави. Пізніше арешт продовжили, а заставу залишили без змін. Сторона захисту подала скарги на таке рішення.
«Призначити розгляд апеляційних скарг захисників підозрюваного (Салагори – ред.) на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 11 червня 2024 року про продовження строку тримання під вартою підозрюваного (Салагори – ред.) у кримінальному провадженні у відкритому судовому засіданні в приміщенні АП ВАКС на 13:00 4 липня 2024 року», – йдеться в рішенні.
Раніше «Шпальта» розповідала, що екскерівника Чернівецької митниці Миколу Салагора взяли під варту. Він обіймав цю посаду на момент вчинення злочину, протягом 2017–2019 років. НАБУ і САП викрили злочинну організацію, до якої входили відомі підприємці з міста Чернівців та службові особи Чернівецької митниці. Зокрема її ексначальник та ексдепутат Чернівецької обласної ради.
У НАБУ зауважили, що дії з мінімізації митних платежів за схемою «сірого» імпорту заподіяли державі майже 290 мільйонів гривень збитків. Як встановило слідство, учасники організували незаконне ввезення через митний пост «Вадул-Сірет» високоліквідних товарів з Туреччини. Йдеться про одяг, взуття та аксесуари. Оформлювали транспорт з товарами, як порожній або маскували їх товарами прикриття. Такими, як тканина, ДСП, цегла, зі значно меншою митною вартістю.
Довідково
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.