Репортаж

Наново відсканований фільм та українські Ромео й Джульєта: у Чернівцях розпочався Миколайчук OPEN. День 1

Цього року фестиваль відбувається одразу на двох локаціях. Ще однією родзинкою буде ретро-тролейбус.

У Чернівцях розпочався третій міжнародний фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN».

Традиційно фестиваль починається 15 червня, у день народження Івана Миколайчука. Цього року митцю виповнилося б 83 роки. 

Як зауважив генеральний продюсер фестивалю Олексій Гладушевський, сьогодні превʼю-день фестивалю. Розпочався він з відвідин хати Миколайчука. Далі у всіх охочих була змога послухати розповідь про видатного актора, сценариста та режисера від кінознавця Сергія Тримбача.


Особливістю цього дня стали стрічки за участі Миколайчука. Показали чи не одну з найпопулярніших стрічок за участі Івана — «Тіні забутих предків». А Лариса Кадочникова, що зіграла Марічку, стала музою фестивалю. Вона ж згадує Івана ще другокурсником, який підкорив її своєю чоловічою красою та енергетикою.

«Я пробувалася на роль Марічки з Миколайчуком. Прийшов юнак, 19 років, гарний та високий. Добре розмовляє. Окрім цього у нього є порода. Він міг грати й царя, й пана, й дворянина. А міг і простого Івана, як і зіграв», — пригадує Кадочникова. 

Детальніше про закулісся зйомок фільму «Тіні забутих предків» — дивіться згодом на медіаплатформі «Шпальта» у інтерв’ю з Ларисою Кадочниковою. 

Фільм показали з нагоди 100-річчя з дня народження Параджанова. Опісля відбулася творча зустріч із Ларисою Кадичниковою. Закінчується перший день фестивалю ще однією ретроспективою стрічкою «Іду до тебе». Центр Миколайчука спільно з медійною платформою «Шпальта» наново відсканували та в оновленому вигляді презентували у перший день фестивалю.

Офіційне відкриття відбудеться завтра, 16 червня. Директорка фестивалю, Тетяна Дʼяченко розповіла, чим дивуватиме третій Миколайчук OPEN.

«Цьогоріч фестиваль відбувається на двох локаціях: Центр Миколайчука та ККЗ “Чернівці”. А також маємо свій власний ретро-тролейбус. Ще додали цього року індустріальну секцію», — резюмує Дʼяченко.

Аби не пропустити все, що відбувається на фестивалі, слідкуйте за соцмережах та сайтом «Шпальти».

Коментарі