Новини

За найгіршого сценарію світла й тепла взимку може не бути по 20 годин, — ДТЕК

Це також пов’язано з тим, що українські теплові та гідроелектростанції, які зазнали російських ударів, важко і дорого ремонтувати.

Фото: Економічна правда

За найгіршого сценарію взимку в українців не буде світла й тепла по 20 годин. У ДТЕК попереджають, що це найгірший сценарій у разі продовження російських обстрілів.

Про це пише BBC із посиланням на заяву ДТЕК.

Це також пов’язано з тим, що українські теплові та гідроелектростанції, які зазнали російських ударів, важко і дорого ремонтувати.

«На ремонт деяких із них підуть роки, а інші, можливо, ніколи не вдасться відновити», — каже представниця Укренерго Марія Цатурян.

Водночас «Financial Times» 5 червня писало, що удари росії по енергосистемі України, ймовірно, призведуть до того, що українцям доведеться жити в холоді й темряві впродовж наступної зими. Зокрема, один із неназваних чиновників заявив, що до зими українці проводитимуть без електрики більшу частину дня.

Як вказували у статті, взимку 2022 та 2023 років російські атаки були спрямовані на розподільчу мережу країни, яку, на думку посадовців та експертів, можна було відносно легко відремонтувати. Але останні обстріли спрямовані на теплові та гідроелектростанції, які буде набагато важче й дорожче відремонтувати, відновити або замінити.

Нагадаємо, що на Буковині діють графіки вимкнення електроенергії.

Коментарі