Новини

Сенат США схвалив військову допомогу Україні на майже $61 мільярд

У Сенаті вважають, що США зможуть надіслати Україні допомогу, зокрема ракети ATACMS, до кінця наступного тижня.

Фото: president.gov.ua

Сенат США ухвалив законопроєкт про військову допомогу Україні на майже $61 мільярд до кінця вересня 2025 року.

Про це пише Бабель та Українська правда з посиланням на трансляцію засідання Сенату.

Обидві палати американського конгресу ухвалили законопроєкт. Тепер законопроєкт має підписати президент США Джо Байден.

«Я підпишу цей законопроект і звернуся до американського народу, як тільки він потрапить на мій стіл завтра, щоб ми могли почати надсилати зброю й обладнання в Україну вже цього тижня», — йдеться в заяві президента Байдена.

Допомога у $60,8 мільярда передбачає $23,2 мільярда на поповнення американських збройових запасів, $13,8 мільярда на закупівлю озброєнь та обладнання Україною в американських компаній, $11,3 мільярда на поточні операції США, $9,5 мільярда на економічну допомогу Україні та інші витрати, повʼязані з наслідками вторгнення росії. Законопроєкт також містить $26,4 мільярда на допомогу Ізраїлю і цивільному населенню сектору Гази та $8,1 мільярда на допомогу Тайваню.

Також у допомозі закладені гроші на гранти й позики, щоб придбати зброю в інших країн, на допомогу українським біженцям і на програму з розмінування. 

Крім того, в документі окремо є заклик до президента США в найкоротший термін передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Президент буде це вирішувати сам — у законопроєкті міститься застереження, що лідер держави може не ухвалювати таке рішення, якщо вважає, що воно нашкодить національній безпеці США. 

 

Коментарі