Новини

Парламент підтримав законопроєкт про розмитнення авто в Дії

Законопроєктом передбачене розмитнення автомобілів онлайн.

diia.gov.ua

Верховна рада у першому читанні підтримала законопроєкт № 10380, який передбачає розмитнення автомобілів через портал Дія.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.

Розмитнення в Дії прибирає з процесу оцінки автомобіля людський фактор, і весь процес розмитнення буде онлайн. Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автівку за VIN-кодом.

«Розмитнення авто в Дії може бути показовим кейсом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактора. Сподіваюсь на швидке голосування і підтримку під час другого читання», – зазначив міністр.

У пояснювальній записці законопроєкту йдеться, що  важливим аргументом впровадження такої моделі розмитнення є ліквідація можливості маніпулювання з вартістю легкового автомобіля, тобто корупційної складової на митниці під час визначення вартості легкового автомобіля, від якої розраховуються митні збори.

Що пропонує проєкт закону: 

– передбачити можливість подання електронної митної декларації через Дію;
– запровадити електронну базу даних для коригування митної вартості транспортних засобів, яка міститиме інформацію про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, об’єму циліндрів двигуна, типу пального;

– запровадити механізм коригування митної вартості вживаних легкових автомобілів, який буде застосовуватися у разі, коли задекларована митна вартість вживаного легкового автомобіля, є меншою ніж вартість легкового автомобіля, ідентичного за маркою, комерційним описом (моделлю) та характеристиками (рік випуску, тип та об’єм двигуна), що міститься в Базі даних.

 

 

Коментарі