Новини

У Сокирянській виправній колонії тренують службових собак: як проходять заняття

Собаки призначені для охорони об’єктів, розшуку злочинців.


У Сокирянській виправній колонії тренують службових собак. Вони призначені для охорони об’єктів, розшуку злочинців. А також на виявлення наркотичних засобів.

Про це «Шпальті» повідомив начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія № 67» Геннадій Мартинюк.

Для навчання підходять дві породи: німецька та бельгійська вівчарки. Вони найкраще адаптуються до людей та до тренувань.

«Вони призначені для охорони об’єкта, а також при необхідності як розшукові собаки (розшук злочинців). Зараз є собака, який працює на виявлення наркотичних засобів», — говорить начальник.

Втім породи різняться характерами. Кінолог Олександр Модрик тренує тварин чотири роки. Каже, німецькі вівчарки добре підходять для сторожової служби. А бельгійська вівчарка (малінуа) – краще для пошуку.

«За характером бельгійська – динамічна, жвава. Її, поки не вигуляємо хоча б годину півтори, не заморимо, у неї роботи не буде. А німецька – має лояльність. Але для затримання та пошуку слідів краще бельгійська», — каже старший інспектор з кінології відділу охорони установи «Сокирянська виправна колонія № 67».

За його словами, графік занять складають на місяць. Тренування проводять вранці, в обід та ввечері. А також уночі. Тоді собаки вчаться оглядати територію та визначати слід правопорушника. Харчування у тварин два рази на день. У їхньому раціоні м’ясо, каші та сухий корм. Також у песиків є свій власний душ. 

«Кожний собака, як людина — він чогось вартий, він працює. Якщо він краще працює на розшуці — йде туди. Як сторожовий собака — він сторожовий. Є на виявлення наркотичних засобів, є на виявлення інших заборонених предметів, які можуть доставляти до установи», — каже Геннадій Мартинюк.

В установі 14 собак: старшому – 6 років, а найменшим – 7 місяців, вони розташовані на «Щенячому майданчику». У маленьких песиків тренування відрізняються. Їх в ігровій формі заохочують до тренувань і соціалізують серед людей. А вже приблизно після року починають привчати до роботи та визначають їх напрям.

Раніше ми писали, що у хоспісі «Місто добра» доглядають важкохворих дітей. Під час сеансів каністерапії діти займаються зі спеціально навченими собаками різними активностями: складають пазли, малюють та грають у різні ігри.

Коментарі