Новини

Радіодиктант національної єдності: скільки учасників написали без помилок

Радіодиктант національної єдності цьогоріч писали у 39 країнах. Загалом до Українського радіо надійшло 20 тисяч листів із диктантами.

Радіодиктант національної єдності

Українське Радіо оголосило результати Радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня.

Дві учасниці написали радіодиктант без жодної помилки. Це Галина Шура – вчителька української мови та літератури з Волинської области та Христина Гоянюк – львів’янка, постійна учасниця радіодиктанту.

Про це повідомляє «Суспільне Культура».

Подарунок також отримають 5 людей, які написали радіодиктант з однією помилкою: Олеся Жу (Olesia Zhu такою була назва електронної пошти), Євгенія Антонюк, Вікторія Норичка, Іванна Рубан, Юлія Шевченко.

Українське Радіо отримало близько 20 тисяч листів із диктантами, близько 3 тисяч – це паперові листи. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку. Листи надійшли з 39 країн.

«Також цікаво, що цього року був один лист із Москви – він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди, світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав», – зазначила виконавча продюсерка Українського Радіо, координаторка Радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

Найстарша учасниця – 90-річна незряча жінка, з диктантом їй допомагала сусідка, яка допомагає з господарством.

Хто перевіряв радіодиктант

Олена Масалітіна – голова комісії з перевірки радіодиктанту. Загалом до комісії належали сім експертів, їхні імена не розголошують. Комісія почала перевіряти роботи з дня оприлюднення тексту диктанту і до 4 грудня включно.

Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

Нагадаємо, цьогорічний текст «Дороги України» написала письменниця Катерина Калитко, а читав актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

Коментарі