Новини

Чернівціводоканал будує відстійники чистої води та встановить очисні споруди для ультрафільтрації

Комунальне підприємство будує відстійники води на Білянському водозаборі, аби забезпечити місто водою у разі підвищеної каламутности в Пруті.

Фото Шпальти

Чернівціводоканал будує відстійники чистої води, або фільтр-басейни, на одному з Прутських водозаборів.

Про це сьогодні, 10 серпня, під час пресконференції повідомив генеральний директор КП «Чернівціводоканал» Андрій Колесник.

«Розпочали будівництво відстійників чистої води на Білянському водозаборі. Це мінімум на 30 тисяч метрів кубічних збільшуємо фільтр-басейни, і це дозволить разом із наявними об’ємами на цілий місяць забезпечити водою споживачів у разі підвищеної каламутности води в річці Прут. Це те, що ми бачили в червні цього року, у 2008 та 2020 роках», – зазначив він.

Також Чернівціводоканал веде перемовини з американською донорською організацією «USAID» щодо передачі місту великих очисних споруд для ультрафільтрації води загальною потужністю до 17,5 кубічних метрів на добу. 

«Після реалізації цього зможемо сказати, що Чернівці будуть стабільно отримувати воду з Прутського водозабору попри будь-які каламутності та всі примхи природи», – каже Андрій Колесник.

Крім того, Чернівціводоканал підписав тендерну документацію – проводять ремонт на насосній станції «Магала», аби максимально використовувати наявні там запаси води. 

Наразі місто отримує 85% води з Дністра. Решту – з водозаборів сифонового та поверхневого типу річки Прут. 

«Наша мета – довести цей відсоток до 40. Оскільки сьогодні різниця вартости електроенергії в одному метрі кубічної води, яка подається з цих водозаборів, – близько 15%. І на цих 15% ми зможемо знизити собівартість метра кубічного води, щоб подати містянам», – розповів директор підприємства.

 

Коментарі