Новини

У новий опалювальний сезон Україна ввійде з меншим запасом міцности

Виконавчий директор ДТЕК наголосив, що вже зараз треба суттєво пришвидшити ремонтні роботи і збільшити їхнє фінансування, аби уникнути проблем у новому опалювальному сезоні.

Архівне фото Шпальти

У наступний опалювальний сезон українська енергосистема ввійде зі значно меншим запасом міцности. Щоб не повернутися до вимкнень електроенергії, треба пришвидшити темпи ремонтних робіт.

Про це в етері Єдиних новин сказав виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, повідомляє Укрінформ.

«Зараз триває ремонтна кампанія. Чотири атомні енергоблоки вже у ремонті, п’ятий виходить у ремонт. Тому у червні-липні Україна може зіштовхнутися з дефіцитом електроенергії, який перекриватиме імпорт із країн ЄС, як це вже було у січні-лютому. Тому ніяких “віялових відключень світла” влітку не буде», – сказав Сахарук.

Проте виконавчий директор ДТЕК зазначив, що можуть виникнути проблеми з електропостачанням із початком нового опалювального сезону.

«У нас наразі пошкоджені 75% теплової генерації. Лише нашій компанії потрібно відремонтувати 9 енергоблоків загальною потужністю 1,5 гВт. Щодо розподільних мереж, то знову-таки тільки у нашій компанії пошкоджені майже 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, майже 4 тисячі розподільних підстанцій потрібно підготувати до зими. Тому можливі вимкнення не зараз, а взимку», – резюмував Дмитро Сахарук.

Він наголосив, що вже зараз треба суттєво пришвидшити ремонтні роботи і збільшити їхнє фінансування, аби уникнути проблем у новому опалювальному сезоні.

«Фінансування ремонтної кампанії – надважливе спільне для влади і компаній завдання. Звичайно, компанії роблять поточні ремонти, але обсяги цих робіт колосальні. А темпи напряму залежать від обсягу фінансування. Таких коштів немає у жодної компанії, не тільки у нашої. На жаль, наразі я не можу сказати, що ми будемо на 100% готові до наступного опалювального сезону, з огляду на теперішні темпи ремонтних робіт. Потрібно прискорюватися», – сказав Сахарук.

Коментарі