Програма має на меті підтримати фінансування енергоефективних інвестицій для зменшення споживання енергії та викидів діоксиду вуглецю.
Німеччина розпочала проєкт, завдяки якому українські підприємці зможуть отримати до 500 тисяч євро кредиту на розширення свого бізнесу.
Про це повідомили у Кабінеті Міністрів. Там презентували програму підтримки фінансування енергоефективних інвестицій малих та середніх підприємств «Додай енергії твоєму бізнесу», пише Слово і Діло з посиланням на пресслужбу Міністерства фінансів України.
Фінансуванням проєкту займається уряд Німеччини. Загальна сума допомоги – сім мільйонів євро. Програма має на меті підтримати фінансування енергоефективних інвестицій для зменшення споживання енергії та викидів діоксиду вуглецю.
Кошти розділять між двома банками-партнерами. Укргазбанк отримає чотири мільйони євро, а Банк Львів – три мільйони євро. Однак гроші надійдуть їм у гривні.
«Кредитний ресурс у національній валюті на 7 млн євро дозволить убезпечити підприємців від валютних коливань та утримати їхню стабільність в аспекті енергоефективности. В умовах російської збройної агресії проти України нова програма «Додай енергії твоєму бізнесу» може стати рятівним жилетом для багатьох українських підприємств», – зазначив заступник міністра фінансів України з питань євроінтеграції Юрій Драганчук.
Як отримати кредит
Аби отримати фінансування, необхідно звернутися до одного з банків-партнерів і надати їм необхідний пакет документів. Максимальна сума кредиту – 500 тисяч євро у гривневому еквіваленті. Термін фінансування за кредитом може сягати п’яти років.
Мікро-, малі та середні підприємства, які хочуть стати учасниками проєкту, повинні відповідають певним критеріям. До прикладу, підприємства мають працювати понад один рік і мати позитивну кредитну історію.
Окрім цього, бізнес повинен представити свій інвестиційний проєкт у сфері енергоефективности, який забезпечить зниження викидів вуглекислого газу щонайменше на 20%.
У проєкті можуть брати участь підприємства, які є резидентами України та не перебувають під санкціями України, ЄС, ООН та Німеччини.