Новини

Румунський парламент ухвалив декларацію на підтримку України та засудив російську агресію

Документ ухвалили 285 голосами «за», п’ятеро проголосували «проти» та двоє утрималися.

Фото: ТВА

Парламент Румунії на спільному засіданні обох палат схвалив декларацію до річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України. У документі румунські парламентарі засудили загарбницьку війну рф і закликали негайно вивести російські війська.

Про це пише Європейська правда з посиланням на румунську агенцію «Agerpres».

«Ми закликаємо російську федерацію невідкладно припинити війну і вивести всі свої військові сили і техніку з усієї території України відповідно до міжнародно визнаних кордонів», – йдеться у декларації.

Румунські законодавці наголосили, що всі насильницькі спроби змінити кордони України з 2014 року є порушенням Статуту ООН, міжнародного права, а також незалежности, суверенітету і територіальної цілісности України.

«Ми закликаємо російську федерацію беззастережно співпрацювати з міжнародними організаціями та Міжнародним кримінальним судом, який відповідає за розслідування та переслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяности та геноциду, скоєних проти України, та підтримати міжнародні зусилля щодо створення юрисдикційного механізму для притягнення до відповідальности осіб, винних у злочинній агресії», – мовиться у заяві.

В ухваленому документі Румунський парламент також вимагає від росії «негайно припинити риторику щодо застосування ядерної зброї та дії залякування інших держав, а також безпідставні звинувачення щодо нібито застосування Україною біологічної зброї».

Окрім цього, депутати та сенатори закликали європейську і євроатлантичну спільноти посилити санкції проти російської федерації. Парламентарі наголосили на необхідності продовження санкцій упродовж тривалого часу.

Законодавці підтримали «необхідність суттєвої участи Румунії в майбутніх зусиллях із постконфліктної реконструкції Української держави, а також посилення підтримки, яку надає Румунська держава, особливо українському цивільному населенню».

Документ ухвалили 285 голосами «за», п’ять проголосували «проти» та двоє утрималися.

Коментарі