Афіша, Новини

«Забутий Голокост – подорож Трансністрією»: сьогодні відбудеться онлайн-прем’єра документального фільму

У фільмі йдеться про трагічну долю мешканки Чернівців Рози Цукерман – єдиної з родини, кому вдалося вижити в ті страшні часи.

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. З цієї нагоди відбудеться онлайн-прем’єра документального фільму «Забутий Голокост – подорож Трансністрією».

Про це повідомляють організатори події.  

У фільмі йдеться про трагічну долю мешканки Чернівців Рози Цукерман (1908–2002) – єдиної з родини, кому вдалося вижити в ті страшні часи.

Восени 1941 року вона разом із батьками, чоловіком і маленькою дитиною були депортовані до Трансністрії. Історія цієї родини – типова для багатьох тисяч єврейських сімей із Чернівців. 

«У фільмі знявся Фелікс Цукерман, син Рози від другого (повоєнного) шлюбу. Для нього це була перша подорож у страшне минуле, пошуки слідів і відповідей на запитання, які він не наважувався поставити своїй матері, доки вона була жива», – йдеться у пресрелізі.

Зйомки фільму відбувалися восени 2019 року в рамках німецько-українсько-молдовського освітнього проєкту. Знімальна група з Німеччини подолала весь шлях – із Чернівців через Маркулешти, Сороки та Могилів-Подільський аж до подільського містечка Бершадя.

Її супроводжували керівник проєкту доктор Маркус Вінклер (Берлін), син Рози Цукерман Фелікс Цукерман (Чернівці), директор Музею історії та культури євреїв Буковини Микола Кушнір (науковий консультант), а також група школярів та студентів з України (Чернівці, Могилів-Подільський) і Республіки Молдова (Кишинів, Бельци).

Оригінальна назва: «Vergessener Holocaust – Eine Reise nach Transnistrien» (документальний фільм, DE/UA/MD 2020, 35 хв, німецька, українська/російська з німецькими субтитрами). 

Режисер: Реса Асаршахаб, сценарій: Маркус Вінклер, Крістіна Форбат. За участю Фелікса Цукермана, Олексія Яковійчука, Миколи Кушніра, Клари Кац та інших. 

Проєкт ініціював Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. #civilsocietycooperation  

Переглянути трейлер можна за посиланням.

Дивитися фільм з українськими субтитрами можна тут. 

 

Коментарі