Новини

Моніторити наявність препаратів у лікарнях: МОЗ запускає систему обліку ліків e-Stock.

Це пілотний проєкт, який до січня 2024-го буде працювати в експериментальному режимі.

Фото: poshtivka.org

МОЗ запускає пілот системи обліку ліків e-Stock, яка збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів, закуплених коштом державного бюджету.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

У системі буде інформація про наявність препаратів у лікарнях, потреби медичних закладів, а також звіти про використання ліків та їх утилізацію.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, система управління запасами ліків має забезпечити рівний доступ до лікування для всіх пацієнтів.

«Зараз інформація про те, які медичні товари наявні у лікарні, розрізнена та часто не актуальна. Через це пацієнтам іноді складно отримати безкоштовне лікування, а державі – ефективно закуповувати та розподіляти товари», – зазначив Ляшко.

Завдяки електронній системі обліку, інформація про ліки стане доступною для пацієнтів.

До січня 2024-го система буде працювати в експериментальному режимі. Наразі 162 заклади охорони здоров’я підключені до e-Stock та подаватимуть через неї потреби в медичних товарах на 2023 рік. Поки що йдеться про препарати для лікування онкології, а також ендопротези і набори для трансплантації.

Згідно з проєктом, усі медзаклади в Україні вестимуть документацію в єдиній електронній системі. Медичні дані українців зберігатимуться в єдиній базі даних, де вони будуть доступними як пацієнтам, так і медпрацівникам.

 

Коментарі