Новини

Парламент Австрії вперше офіційно визнав Голодомор «злочином»

Документ «Про запобігання голоду та дефіциту як зброї війни проти цивільного населення» депутати прийняли одноголосно.

Фото: ВРУ

Національна рада Австрії схвалила резолюцію, у якій визнає Голодомор 1932–1933 в Україні злочином сталінського режиму. Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Документ «Про запобігання голоду та дефіциту як зброї війни проти цивільного населення» прийняли одноголосно. За нього проголосували усі парламентські фракції. У резолюції Голодомор засуджують як «жахливий злочин», зазначаючи, що це вбивство через голод, спровокований сталінським режимом.

У прийнятій постанові Національна рада пропонує федеральному уряду, зокрема федеральному міністру європейських та міжнародних справ, «продовжувати й надалі в рамках перевіреного австрійського шляху діалогу виступати за те, щоб голод та дефіцит не використовувалися як зброя проти цивільного населення або як засіб тиску на уряди, а також підкреслювати паралелі між історією та сьогоденням і засуджувати відповідні злочини».

Посол України в Австрії Василь Химинець привітав рішення, зазначивши, що резолюція створює основу для того, аби у майбутньому Відень офіційно визнав Голодомор геноцидом.

Нагадаємо, 15 грудня Європейський парламент більшістю голосів проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу.

 

Коментарі