Новини

У Чернівцях маршрут №5 став комунальним: перевізник називає це «рейдерством»

Приватний перевізник оскаржив рішення міськради у суді та продовжує обслуговувати маршрути.

Фото: Ігор Крохмаль/фейсбук

Маршрут №5 у Чернівцях став комунальним, і від 8 грудня його обслуговуватиме Чернівецьке тролейбусне управління. Наступного тижня ЧТУ буде обслуговувати також маршрут №34.

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці заступник міського голови Ігор Крохмаль.

Він зазначив, що в автопарку комунального підприємства достатньо автобусів для забезпечення надання якісної послуги з перевезення.

Ігор Крохмаль повідомляє, що міська рада розірвала з перевізником ТОВ «Денисівка 1» угоду на обслуговування маршрутів через недотримання вимог конкурсу.

«Позачергові перевірки на маршрутах №34 та №5 показали, що тепер уже колишній перевізник не забезпечував достатню кількість автобусів на лінії. Про графіки та розклад руху взагалі мовчу. Як результат — пасажири дуже довго чекали на зупинках. Отож, із перевізником цього маршруту, а це «Денисівка 1», розірвали договір».

Також він зазначив, що міська рада буде розривати угоди з перевізниками, які не виконують умови договору.

У коментарі Шпальті Ігор Крохмаль повідомив, що сьогодні, 8 грудня, п’ять автобусів Чернівецького тролейбусного управління вийшли на маршрут №5. Але перевізник не погодився на розірвання угоди, подав до суду та досі обслуговує маршрут.

«Наразі міська рада чекає на розгляд оскарження рішення суду. Закон не забороняє укладати додаткові угоди на обслуговування маршруту, тому ми запустили на лінію додаткові п’ять автобусів класу євро-5, які обладнані валідаторами та системою електронного розрахунку. Вони низькопідлогові та їздять у Німеччині», – каже Ігор Крохмаль.

Наступного тижня ЧТУ планує розпочати обслуговування маршруту №34. Наразі підбирають водіїв, оскільки їх не вистачає на підприємстві.

Заступник міського голови зауважив, що в майбутньому всі автобусні маршрути, які обслуговують недобросовісні приватні перевізники, буде обслуговувати ЧТУ.

Натомість директор ТОВ «Денисівка 1» Віталій Дзюбак повідомив Шпальті, що міська рада незаконно запустила свої автобуси на маршрут №5.

«Департамент транспорту застосовує незаконні дії щодо нашого підприємства. Вони складали якісь акти, надсилали нам якісь незаконні листи про незаконні розірвання договорів. Ми оскаржуємо це рішення в суді. Наразі маємо рішення про те, що на період розгляду суду договори залишаються дійсні», – пояснив перевізник.

Він зазначив, що Денисівка 1 виграла у законний спосіб обслуговування маршрутів №5, 34 та інших й обслуговує їх згідно з чинними угодами.

«Угоду на обслуговування маршруту з перевізником можна укласти тільки за результатами конкурсу. Без конкурсу укласти угоду – незаконно. Ми це оскаржуємо в суді. Проте сьогодні якимось чином на маршруті №5 виїхали автобуси, наскільки мені відомо, ЧТУ. На яких підставах, нам не зрозуміло», – зауважив Віталій Дзюбак.

Перевізник каже, що міська рада розірвала з ними угоду на підставі штучних, незаконних актів. Мовляв, перевізник не дотримується графіка руху. 

«Але нині у місті часто затори на проспекті та вулиці Щербанюка, через що ми фізично не можемо дотримуватися графіків руху», – запевняє Віталій Дзюбак.

Він каже, що нині відбувається рейдерство підприємства. 

Водночас зауважує, що підприємство «Денисівка-1» — це одне з базових автопідприємств міста, на якому працюють усі спеціалісти, які повинні працювати в галузі перевезень. Крім того, Денисівка 1 самостійно розробила та запустила маршрут №5. Підприємство обслуговує його вже близько 20 років.

Перевізник каже, що буде виборювати свої законні права з обслуговування маршрутів.

ЧТУ закупить ще 5 автобусів

На 8 грудня Чернівецьке тролейбусне управління обслуговує 8 міських маршрутів (разом із №5 та 34).  Загалом на базі ЧТУ є 31 автобус. До кінця цього року планують закупити ще 5 автобусів. 

Ще 36 — 2023 року. 

Усі міські маршрути у Чернівцях запускають щоденно орієнтовно 140-170 автобусів. 

«Якщо все складеться, то 2024 року комунальний транспорт буде домінувати на ринку перевезень у Чернівцях», – зазначив Ігор Крохмаль.

 

 

Коментарі