Новини

Щедрику – 100 років: у США відбувся концерт до річниці української колядки

Концерт влаштували у нью-йоркському Карнегі-Холл.

Фото: Fadi Kheir

Учора, 4 грудня, відбувся великий концерт «Notes from Ukraine» у концертному залі Карнеґі-хол, що в США. Саме 100 років тому на цьому місці вперше виконали колядку «Щедрик».

Про це повідомляє Суспільне.

«Цьогоріч виповнюється сто років відомому туру УНР капели Олександра Кошиця у США, під час якого вони вперше виконали тепер улюбленого всіма “Щедрика”… Ми сприймаємо цьогорічне свято як чудову нагоду відзначити українську багатовікову культуру та державність у часи, коли росія намагається їх знищити», – сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Ведучими на події були американський режисер Мартін Скорсезе та американська акторка українського походження Віра Фарміга.

У концерті брали участь український хор «Думка» в Нью-Йорку, дитячий хор «Щедрик» та хор «Трініті Вол-Стріт». А також спеціальні гості: оперна співачка Джанай Брюггер та українська фолк-співачка Марічка Марчик.

Фото: Fadi Kheir

Також відбулася прем’єра Тревора Вестона. Композитор створив твір, використавши слова Сергія Жадана. З-поміж іншого в залі звучала музика таких композиторів, як Ерік Вітакр, Леонард Бернштейн, Валентин Сильвестров та Джордж Гершвін.

Довідково

«Щедрик» – це українська народна колядка, музику до якої створив український композитор Микола Леонтович на початку ХХ століття.

1921 року до США приїхав український хор Олександра Кошиця, який уперше в Америці виконав відому колядку в концертному залі «Карнегі-Хол».

На цьому заході був присутній американський музикант українського походження Пітер Вільховський, який пізніше написав англомовну версію української колядки «Carol of the Bells».

Нині це одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

Фото: Fadi Kheir

Коментарі