Новини

Києво-Печерську лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ

У Мінкульті уточнюють, що йдеться не про передачу Києво-Печерської лаври, а про реєстрацію юридичної особи в тому ж монастирі, який перебуває в користуванні ПЦУ.

У складі Православної церкви України з’явився монастир «Свято-Успенська Києво-Печерська лавра». Про це повідомив у п’ятницю, 2 грудня, архієрей ПЦУ, речник Священного Синоду Євстратій Зоря.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в етері телемарафону уточнив, що йдеться не про передачу Києво-Печерської лаври, а про реєстрацію юридичної особи в тому ж монастирі, який досі перебуває в користуванні ПЦУ. Він розташований на території Верхньої лаври, тоді як Нижню лавру за часів Януковича передали в оренду УПЦ. 

Монастир зареєстровано на вулиці Лаврській, 14. Там зараз розташовано Свято-Феодосіївський ставропігійний чоловічий монастир, який також належить ПЦУ і розташований на території Верхньої лаври. Водночас Києво-Печерська лавра, яку орендує УПЦ мп, розташована на Лаврській, 15.

«Просто змінюється назва та уточнюється адреса. Оскільки реєстрація відбувалася певний час, так співпало, що ця інформація з’явилася сьогодні… Це не має жодного стосунку до ситуації в Києво-Печерській лаврі… У Верхній лаврі розташований монастир, назву якого змінили та офіційно зареєстрували», — сказав Ткаченко.

Коментарі