Новини

На Тернопільщині та Прикарпатті в УПЦ мп знайшли пропаганду, яка заперечує існування України

Більшість авторів літератури – росіяни.

Співробітники СБУ та Нацполіції виявили пропагандистські матеріали, що заперечують існування України, на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зокрема СБУ виявила літературу, де заперечують існування українського народу, його мови, а також саме право України на державність, і, навпаки, наголошують, що це нібито штучно створена держава.

Також спецслужба знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Більшість літератури – авторства російських діячів за видавництва російських друкарень.

Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло росіянам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

«Всі ці речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Наразі всі вони направлені на відповідні незалежні експертизи. За результатами цих досліджень будуть вживатися подальші процесуальні дії».

Раніше ми писали, що у Свято-Миколаївському соборі в Чернівцях працівники СБУ знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархіальних структур. Також виявили «методички» від кураторів з москви щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.

Фото: СБУ

Коментарі