Новини

СБУ знайшла російські методички та документи громадян рф у Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ мп

Також правоохоронці викрили листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами.

Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ мп повідомила про обшуки у приміщенні, які проводять співробітники СБУ.

Про це йдеться в дописі релігійної установи у фейсбуку.

«СБУ проводить обшуки в єпархіальному управлінні Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ. Після закінчення обшуку опублікуємо більш детальну інформацію. Інформація, яка циркулює в інтернеті про захоплення Свято-Миколаївського храму та єпархіального управління озброєними людьми, є недостовірною. Жодних представників сторонніх релігійних організацій на території єпархії немає. Це не захоплення», — йдеться в повідомленні представників єпархії.

Своєю чергою СБУ повідомляє, що під час обшуків виявили документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур.

Крім того, правоохоронці викрили листування керівників єпархії зі своїми московськими кураторами, в яких вони отримують «методички» щодо «особливостей» проведення церковних літургій після повномасштабного вторгнення.

Представники рпц ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної обстановки в Україні та ситуації на фронті. Зокрема вимагали від священників УПЦ заперечувати збройну агресію рф, розповідати про нібито утиски «московської церкви» тощо.

Також Служба безпеки України знайшла склади з оптовими партіями прокремлівської літератури, яка вихваляє країну-агресора та закликає підтримати окупантів.

Крім того, під час огляду комп’ютерів керівництва єпархії виявлено фотокопії посвідчень рашистів, які брали участь у бойових діях проти українських військ. Серед таких документів – посвідка «героя росії», підписана міністром оборони рф за «захоплення Криму» 2014 року.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, тривають процесуальні дії.

Коментарі