Ресурс покликаний підвищити цифрову грамотність і подолати актуальні онлайн-загрози громадян.
В Україні запустили платформу для екстреної допомоги з цифрової безпеки – Nadiyno.
Про це повідомляють у Мінцифри.
«Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Тому кожен із нас мусить опанувати прості правила з цифрової безпеки, щоб підтримувати безпеку і стійкість як власного цифрового простору, так і цифрового фронту країни», – зазначили у відомстві.
Завдяки онлайн-платформі «Nadiyno» можна:
− підвищити цифрову грамотність;
− отримати поради із захисту персональних даних і пристроїв, підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців із цифрової безпеки.
Так, жителі тимчасово окупованих територій України можуть отримати рекомендації, які стануть їм у пригоді. Наприклад, у яких месенджерах варто спілкуватися, як підготуватися до перевірки смартфона та уникнути прослуховування в окупації.
«У жовтні 2022-го ми оцінили цифрові потреби українців. 64% опитаних потрапляли в кризові ситуації, пов’язані з онлайн-безпекою. Рівень цифрових навичок 53% респондентів виявився нижче середнього. А популярні месенджери – Viber, Telegram і Facebook Messenger – найменш захищені та не відповідають передачі чутливої інформації», — пояснює мету проєкту його менеджерка Катерина Цибенко.