Новини

З 1 листопада наркотичні ліки будуть відпускати за електронним рецептом

Це лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні.

Фото: 0542.ua

З 1 листопада відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів будуть здійснювати за електронним рецептом. Про це повідомляє МОЗ.

Йдеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні.

Нині ці препарати можна придбати в аптеці лише за рецептом на спеціальному бланку форми №3. 

«Електронний рецепт впровадили для покращення доступу до цих ліків, а також посилення контролю за їхнім обігом в Україні», – йдеться у повідомленні.

Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна на прийомі у свого лікаря.

«Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. Утім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ (електронною системою) або є технічні складнощі, пов’язані з відсутністю електроенергії тощо, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку», – зазначають у МОЗ.

Як отримати електронний рецепт: 

– бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоровʼя. Але не обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем;

– з випискою електронного рецепта пацієнту надійде смс із номером електронного рецепта та унікальним кодом підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Термін дії такого рецепта становить 10 днів від дня його виписування.

У медичній практиці наркотичні ліки застосовують для знеболення больових симптомів у пацієнтів, які проходять складне лікування. До прикладу, для людей з онкологічними захворюваннями, тяжкими травмами, серцево-судинними захворюваннями, а також під час надання паліативної допомоги.

 

Коментарі