Новини

Зимовий час: коли переводимо стрілки годинника та як це вплине на здоров’я

30 жовтня 2022 року о 4:00 годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад.

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня – о 4 годині на 1 годину назад. Про це пише Чернівецька обласна рада.

«Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню. А в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби», – йдеться у повідомленні обласної ради.

Зміна часу – стрес для організму

І хоча спати ми будемо на годину довше, все ж медики кажуть, що зміна часу є стресом для організму. Про це йдеться у дописі управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради.

«Ми живемо за біологічними ритмами, які пов’язані зі зміною світлого і темного часу доби. Тому перехід на зимовий час – це стрес для організму. А стрес, як відомо, впливає на весь організм: посилює роботу серця, підвищує тиск, викликає головні болі, сонливість. Але вже за 7-10 днів організм адаптується і все минає», – розповідає менеджерка з громадського здоров’я управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Надія Лабанда.

 

Коментарі