Новини, Репортаж

Як готуються до Західного дербі зі львівськими «Карпатами»: Буковина провела відкрите тренування

Попри низку травм, тренерський штаб та гравці говорять про хорошу атмосферу в роздягальні та запевняють, що вже адаптувалися до гри в першій лізі.

Чи не найвідповідальніший матч у цьому сезоні футбольний клуб «Буковина» проведе найближчої неділі вдома проти львівських «Карпат». Це так зване Західне дербі. «Карпати» посідають другу сходинку та борються за вихід до Прем’єр-ліги. «Буковина» ж наразі посідає передостаннє місце в чемпіонаті та бореться за збереження прописки в першій лізі.

Попри результати в останніх матчах, наші футболісти доводять грою, що гідні грати на рівні першої ліги. Чого ж не вистачає, щоби, крім достойної гри, до команди прийшли голи та результати, розповів головний тренер «Буковини» Андрій Мельничук. Чернівецький клуб провів відкрите тренування та показав, як готується до дербі.

«”Карпати” перебувають у верхній частині таблиці, і в них завдання – вихід до Прем’єр-ліги, сама ситуація налаштовує нас на серйозну гру. Після попередньої гри з “Карпатами” склад суттєво змінився. Зараз у нас переважно молоді хлопці. Але вони вже адаптувалися до гри в першій лізі. В попередніх матчах ми не поступалися супернику «по грі». Можливо, не вистачало психологічної стійкости. Зараз психологічний стан у команді високий», — запевняє головний тренер.

Наставник «жовто-чорних» не бажає виділяти когось із гравців, бо каже, що команда залежить від кожного гравця. Та водночас скаржиться на кадрові проблеми через травми та перебір карток у деяких футболістів.

«Ті, хто стежить за нашими матчами, помічав, що чи не в кожному з них ми виходимо з суттєво зміненим складом. Це не від хорошого життя. Є багато травм, дехто пропускає матчі через перебір карток. Проте зараз ми все ж маємо вже сформований стартовий склад. Ми стали менше пропускати, але й небагато забиваємо», — каже тренер.

За його словами, команда потребує підсилення в лінії атаки. Наразі там грають хлопці, котрі мають досвід гри тільки в обороні. Лише Василь Палагнюк має досвід гри в атаці. Проте через війну та інші складнощі він ще в процесі набуття необхідної фізичної форми.

«Власне ця проблема є наслідком не найкращої реалізації. Нападники грали крайніх захисників. Але я вдячний хлопцям, що вони стараються, виконують установки на матч, тактичні завдання. Проблеми є через брак досвіду гри на нових для себе позиціях», — розповідає Андрій Мельничук.

Своєю чергою капітан Василь Гакман запевняє, що наразі команда має чудову атмосферу в роздягальні. Гравці підтримують одне одного.

«Цей матч дуже важливий. Будемо грати на перемогу. Нам потрібні очки, тому налаштовуємося на позитивний результат. У нас хороший колектив, і це дуже важливо. Бо все починається з роздягальні. Атмосфера там зараз дуже позитивна. Ми готові виходити та битися один за одного, допрацьовувати до кінця та підстраховувати своїх товаришів», — запевняє капітан команди.

Водночас Василь зазначає, що важко грати без уболівальників. Адже вдома вони виступають потужним стимулом, женуть вперед. Проте зараз усі в рівних умовах, бо вболівальників на трибуни не пускають. А тому різниці між матчами вдома та на виїзді майже немає.

«Уболівальників на трибунах не вистачає. Але ми відчуваємо їхню підтримку. Знаємо, що за нами стежать на телевізорі та онлайн», — каже Василь Палагнюк.

З ним погоджується й головний тренер. Андрій Мельничук зазначає, що вболівальники клубу все одно стежать за командою. А футболісти грають насамперед саме для них.

За його словами, керівництво поставило перед командою конкретні завдання. Клуб має стратегію, яка містить у собі створення футбольної школи, залучення якомога більшої кількости своїх вихованців до основної команди, покращення бази. З поступовим дотриманням цієї стратегії тренер впевнений, що приводів для радости для вболівальників команди буде все більше, і надалі вона боротиметься за вихід до Прем’єр-ліги.

«А поки хлопці пройшли непростий період адаптації до гри в першій лізі – команда давно не виступала на цьому рівні. Турнірна таблиця складна, всі забирають одне в одного очки. Якщо так і далі гратимемо — результат обов’язково прийде і реалізація підтягнеться», — заявив Андрій Мельничук.

Коментарі