Новини

З початку повномасштабного вторгнення Україна повернула з полону 978 військових

У Міноборони кажуть, що перемовини щодо звільнення та обміну українських військовополонених постійно тривають.

Фото mil.in.ua

Від початку війни вдалося повернути в Україну 978 українських воїнів. Про це повідомив на брифінгу в Military Media Center речник СБУ Артем Дехтяренко, пише Укрінформ.

«З 24 лютого Об’єднаний центр із пошуку та звільнення військовополонених, до якого входять СБУ, ГУР, Міноборони та інші силові відомства, повернув 978 оборонців України», — сказав Дехтяренко.

Він зауважив, що деталі цих процесів не розголошують, тому що «обмін любить тишу», і додав, що будь-якому обміну передують сотні годин підготовки, з’ясування та уточнення фактів, перемовини тощо.

Нагадаємо, вчора, 26 жовтня, Україна провела черговий обмін полоненими. Цього разу вдалося повернути додому 10 українських військовослужбовців.

Окрім того, заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що останні декілька тижнів стали знаковими у питанні обмінів військовополоненими.

«Наша держава дбає про кожного, «не голосно», бо так потрібно. Ця тема надзвичайно чутлива, ми не поширюємо інформацію про деталі процесу порятунку, щоб не зашкодити й надалі цьому процесу. Робимо все можливе, щоб захисники і захисниці повернулися додому», — написала Маляр у телеграмі.

За її словами, перемовини щодо звільнення та обміну українських військовополонених постійно тривають.

Маляр просить родичів військовополонених, безвісти зниклих довіряти інформації про своїх близьких лише державним уповноваженим інституціям, а саме: Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, який об’єднує в собі понад 10 державних установ та організацій.

Як вона зазначила, оприлюднення у соціальних мережах персональних даних військовополонених та безвісти зниклих може зашкодити їхній безпеці та ускладнити процес перемовин щодо обміну.

«А щодо вже визволених — ми дбаємо про їхні фізичний і психологічний стан, відновлення та подальшу інтеграцію у суспільство», — заявила заступниця міністра оборони.

Маляр також нагадала, що звільнені з полону українські військовослужбовці проходять лікування та реабілітацію у державних медичних закладах під наглядом фахівців й безкоштовно отримують повний спектр необхідних медичних послуг.

 

Коментарі