Для посипання доріг закупили сіль та пісок, а також відремонтували техніку. Щоправда, впроваджувати нові технології не будуть: війна завадила придбанню техніки та спеціальних хімічних сполук.
![](https://shpalta.media/wp-content/uploads/2022/10/1.jpg)
Василь Зазуляк та Володимир Урсулян
Чернівецький МіськШЕП уже закупив сіль та підготував техніку для роботи у зимовий період. Про це на пресконференції розповіли заступник міського голови Василь Зазуляк та директор комунального підприємства Володимир Урсулян.
«На щастя, у нашому місті не ведуться бойові дії, тож ми не мали морального права не бути вчасно готовими до зими. Наразі готовність МіськШЕПу — 100%. Завдяки тому, що підприємство розпочало підготовку заздалегідь, змогли придбати матеріали, які зараз коштують в рази дорожче, ніж рік тому», — каже Василь Зазуляк.
Директор МіськШЕПу розповів, що ціна на сіль виросла в 6 разів проти минулого року.
«Маємо залишок солі з минулого року — 350 тонн. Ще на 1000 тонн відбувся тендер, постачальник уже завіз половину, ще половину доставить упродовж 2-х тижнів. Таким чином, маємо запас 1 350 тонн солі. В середньому на сезон Чернівцям потрібно 2 000 — 2 500 тонн. У листопаді проведемо ще один тендер.
Що стосується піску для виготовлення піщано-сольової суміші, то у залишку маємо 1 250 кубів суміші. Зараз оголошуємо тендер на придбання 1 000 кубів піску. І вже далі докуповуватимемо його за мірою необхідности», — зазначає Володимир Урсулян.
![](https://shpalta.media/wp-content/uploads/2022/10/photo_2022-10-04_15-25-27-3.jpg)
Ангар з сіллю у МіськШЕП
Центр міста взимку посипатимуть сіллю, а інші райони — піщано-сольовою сумішшю
Посадовці кажуть, що цьогоріч впроваджувати нові технології для посипання доріг взимку в Чернівцях не будуть. Оскільки будь-які новації потребують оновлення техніки та придбання спеціальних хімічних речовин. А на це в бюджеті наразі коштів немає.
«Ми розуміємо, що підприємство давно не оновлювало техніку. До війни були плани отримати в лізинг техніки на 30 мільйонів. Але війна зруйнувала ці плани. Сподіваємося, що після нашої перемоги зможемо оновити техніку і запровадити у місті напрацювання європейських країн із догляду за дорожним покриттям узимку», — каже Василь Зазуляк.
![](https://shpalta.media/wp-content/uploads/2022/10/photo_2022-10-04_15-25-27-2.jpg)
Територія МіськШЕПу
Наразі чернівецький МіськШЕП має 29 одиниць робочої техніки. Кажуть, цього вистачить, щоб обслуговувати взимку Чернівці.
«Посипати вулиці ми точно менше не будемо. Навпаки плануємо збільшити догляд за дорогами у мікрорайоні Роша. Також до Чернівецької територіальної громади входять Коровія і Чорнівка — їх також будемо обслуговувати.
Як і торік, центр міста посипатимемо тільки сіллю – після неї дорога чистенька і не слизька. А інші райони міста – піщано-сольовою сумішшю», — пояснив Володимир Урсулян.