Новини

День міста під час війни: що планують у Чернівцях

Органи місцевого самоврядування відмовилися від гучних святкувань. Проте локальні заходи проведуть.

Чернівці

Цьогоріч 8 жовтня Чернівці традиційно відзначатимуть День міста. Проте в умовах воєнного стану міське самоврядування відмовилося від гучних святкувань, ярмарків та веселих забав. Кажуть, що наразі це недоречно та небезпечно.

Як повідомила Шпальті начальниця управління культури Чернівецької міської ради Юлія Сафтенко, від офіційного відкриття свята на сходах Ратуші відмовилися.

«Уже відбулося три засідання оргкомітету. І першою моєю пропозицією була відмова від урочистого відкриття Дня міста. Сьогодні ми повинні бути послідовними, обережними та солідарними з іншими містами України, які також відмовилися від урочистостей на День міста. Розумію, що Чернівці у тилу, проте гучні святкування під час війни не є на часі.

8 жовтня о 9:00 традиційно на Центральній площі ми вшануємо пам’ять усіх, хто віддав життя за свободу і незалежність України. Після цього у дворику ратуші міський голова вручить премію Кохановського», — розповідає Юлія Сафтенко.

Не буде цього дня і традиційних ярмарків та майстер-класів. Проте планують проведення локальних заходів.

«Цьогоріч День міста відзначатимемо гідно, але з акцентом на безпеці. Всі заходи будуть локальними (у приміщеннях, які мають укриття, або поруч із ними) і максимально благодійними.

Школярі й позашкілля ярмаркуватимуть для ЗСУ. Соціальні працівники організують розважальну програму для дітей. А рок-фестиваль «Відродження» відбудеться у відеоформаті, адже багато музикантів зараз у лавах ЗСУ (деякі ролики зніматимуть зовсім близько до фронту)», — повідомив на своїй сторінці у фейсбуку заступник міського голови Юрій Лесюк.

Повний перелік заходів до Дня міста оприлюднять після погодження з відповідними службами.

Коментарі