Новини

Запорізьку АЕС під’єднали до української енергомережі – МАГАТЕ

Фахівці відремонтували одну з чотирьох основних ліній електропередачі, три інші – досі знеструмлені. 

Фото: getty images

Запорізька атомна електростанція знову під’єднана до української електромережі й отримує з неї живлення. Це підтримує станцію в холодному стані.

Про це офіс Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні поінформували його представники.

Фахівці відремонтували одну з чотирьох основних зовнішніх ліній електропередачі, які були пошкоджені під час обстрілів.

Лінія напругою 750 кВ тепер забезпечує ЗАЕС необхідною енергією для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки.

Три інші зовнішні лінії електропередач залишаються знеструмленими. Всі шість реакторів ЗАЕС перебувають у стані холодної зупинки, але потребують живлення для підтримання безпеки. З 5 вересня станція не виробляє електроенергію.

Хоча ситуація на ЗАЕС покращилася за останній тиждень, вона залишається нестабільною, сказав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Що відомо?

З 4 березня найбільшу атомну станцію в Європі захопили російські військові. Відтоді на майданчику станції армія рф розміщує свої військову техніку та боєприпаси, а також обстрілює прилеглу територію та власне станцію.

6 вересня МАГАТЕ представило звіт за результатами інспекції ЗАЕС. У документі повідомили про випадки розміщення російської військової техніки на території Запорізької АЕС, зокрема у машинних залах енергоблоків.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі наголосив на необхідності негайного створення зони ядерної та фізичної безпеки на Запорізькій АЕС. Його пропозиція передбачає відсутність атак та обстрілів станції, але не стосується «широкої демілітаризації та переміщення військ».

Учора, 16 вересня, на ЗАЕС вдалося завезти найнеобхідніші запчастини, матеріали та дизельне пальне.

Коментарі