Новини

Нацбанк заборонив обмінникам показувати курс валют на вуличних табло

У НБУ пояснили, що обмінники штучно підвищують курс на валютному ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму».

фото Уніан

Національний банк України посилив вимоги до обмінників і заборонив їм показувати свій курс валют поза межами кас, «привертаючи до них додаткову надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами».

Про це НБУ повідомив увечері 29 липня.

Також для контролю за тим, як обмінники дотримуються порядку обміну валют, їх приміщенні обовʼязково мають бути камери відеоспостереження. Крім того, інформація про касовий апарат (РРО), який використовує обмінники, буде передаватись до Національного банку — це дасть змогу підсилити податкову дисципліну, адже обмінники практично не сплачують податок на прибуток. Також для обмінників відновили обовʼязок подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції.

«Ухвалили таке рішення, аби зменшити спекуляції на курсі та створити дійсно конкурентне середовище. Ці зміни не стосуються банків, оскільки на сьогодні практично не зафіксовано ними зловживань у сфері обміну валют. Якщо зафіксують — запровадять аналогічні обмеження», – йдеться у повідомленні.

У НБУ пояснили, що обмінники штучно підвищують курс на валютному ринку, підтримуючи цим фактично існування «банкоматного туризму». При цьому попит та пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. Таким чином Нацбанк вважає, що курси які останніми днями встановлюють небанківські обмінники, формуються за спекулятивним принципом.

 

 

 

 

Коментарі