Новини

Українсько-канадський гурт «Balaklava Blues» зібрав для України пів мільйона канадських доларів

Гурт зіграв десятки благодійних концертів у Європі, Канаді та Америці.

Фото: slukh.media

Українсько-канадський гурт «Balaklava Blues» на концертах та благодійних заходах зібрав для України пів мільйона канадських доларів.

Про це повідомляє Укрінформ.

«”Balaklava Blues” сьогодні – найактивніший канадський гурт, який підтримує Україну в глобальних масштабах. За чотири з половиною місяці війни концертами й благодійними заходами вони зібрали понад 500 тисяч канадських доларів», – повідомляють у пресслужбі гурту.

Для його учасників – Марка і Марічки Марчик – війна в Україні стала частиною життя, бо брати обох служать у ЗСУ, а частина рідні загинула під Києвом. Деяким українцям вони допомогли знайти тимчасовий притулок у Канаді.

Гурт зіграв десятки благодійних концертів у Європі, Канаді та Америці. Минулого тижня Balaklava Blues мав благодійний виступ на головній сцені одного з найбільших фестивалів Європи – Colours of Ostrava в Чехії. Їхній виступ зібрав 60 тисяч глядачів.

500 тисяч канадських доларів надійшли фондам «Second Front Ukraine Foundation: Toronto, Unite with Ukraine», «Canada-Ukraine foudation».

Нещодавно Balaklava Blues створили кліп «Swallow/Ластівка» та присвятили цю пісню жінкам, які були змушені разом із дітьми покинути свої домівки через російську агресію. Основою синглу стала народна пісня з Полісся у вільній авторській інтерпретації.

«В оригіналі тексту — звернення-попередження до ластівки, аби вона не планувала вити гніздечко та заводити пташенят, бо все одно доведеться зимувати в інших краях. Таку “ластівкову” долю має зараз більшість матерів в Україні, які змушені вити гніздечка та ростити своїх дітей на чужині», – пояснюють музиканти.

Довідка

Balaklava Blues – це гурт, створений етнічним українцем із Торонто Марком і киянкою Марічкою. Вони познайомилися 2014 року на Майдані в Києві, створили сім’ю і стали авторами музичних та театральних проєктів. Наразі мешкають у Канаді.

Коментарі