Новини

Через соцмережі та ігри: росія вербує українських дітей для шпигування на ЗСУ

росіяни втягують українських дітей у збройну війну.

Фото: unsplash

росія використовує українських дітей у військових цілях. Про це йдеться у доповіді правозахисної організації «Альменда».

Так, за повідомленням генеральної прокурорки Ірини Венедиктової, станом на 21 квітня вісім дітей були «втягнуті у збройну війну».

У Харкові окупанти сконтактували через телеграм-канал неповнолітнього хлопця і пообіцяли заплатити гроші за інформацію про позиції Збройних сил України на території міста. Це зафіксували і в Луганській області.

У Чернігівській області під час окупації одного з сіл неповнолітній отримав від окупантів завдання проводити розвідку позицій ЗСУ. Щоб продемонструвати прихильність та підтримку росіянам, він пов’язав на руці та нозі червоні пов’язки та робив разом з ними обхід території села.
16-річний хлопець «наводив» ворогів на помешкання, власники яких дотичні до правоохоронних органів чи військових підрозділів України.

У Харківській області 17-річний мешканець поширював через YouTube-канал хвалебні матеріали на підтримку дій агресора в Україні.

У Кіровоградській області правоохоронці затримали двох підлітків, які фотографували блокпости, елеватори й транспортні шляхи. Також відомо про вербування трьох семикласників на Волині.

Також нещодавно Служба безпеки України викрила, що спецслужби рф використовують смартфон-ігри для вербування українських дітей. Таким чином ворог без їхнього відома використовував дітей для збору інформації про розташування стратегічно важливих об’єктів.

Коментарі