Новини

Учень Чернівецького ліцею отримав золото на виставці молодіжних винаходів у Хорватії

Чернівчанин Олексій Косило презентував консоль крила моделі класу f-1-b.

Фото надала Ольга Косило

Учень 9 класу Чернівецького ліцею №1 математичного та економічного профілів Олексій Косило виборов золото на найбільшій виставці молодіжних винаходів INOVA-MLADI, яка відбулася у Хорватії. Нагороду хлопець отримав за розробку, проєктування та виготовлення цільно формованої консолі крила моделі класу f-1-b.

Фото надала Ольга Косило

На цій виставці українці здобули 12 золотих нагород. Про це повідомляє у фейсбуці Мала академія наук.

Як розповіла Шпальті мама 15-річного Олексія, Ольга Косило, здобуттю нагороди передував тривалий процес. 

«Це по-перше, отримання академічних знань на заняттях в ліцеї і Малій академії наук Буковини, керівник Пауль Пшенічка. По друге, Олексій займається у позашкільному закладі – Чернівецькому центрі юних техніків імені Леоніда Каденюка у авіамодельному гуртку (керівники Олійник Ігор та Солонецький Олександр.)».

Вагомий вплив на роботу Олексія має його батько Дмитро, в минулому керівник авіамодельного гуртка, а зараз створив цей гурток дома персонально для сина. У Олексія вдома є своя майстерня.

Тому свою конкурсну роботу Олексій Косило створив в домашніх умовах в моделці з батьком.

Фото надала Ольга Косило

Авіамоделюванням хлопець цікавиться з дитинства. Адже його мама також працює в Центрі юних техніків.

«Олексій тут (у центрі техніків, – авт.) бував фактично з народження. Він тут виріс, а тепер має ще й майстерню дома», – каже Ольга Косило.

Олексій Косило, неодноразовий Чемпіон України з авіамодельного спорту серед юніорів. І уже третій рік поспіль входить до складу Національної збірної України з авіамодельного спорту.

Ідея створення власної моделі народилась після участі у Чемпіонаті Європи-2019 (Македонія), тоді наша збірна виборола 3 місце.

«Побачивши там рівень моделей та їхню вартість, Олексій вирішив, аби отримати моделі високого рівня, йому прийдеться хоч якусь частину моделі зробити самостійно. Так все зав’язалося. Син зробив власну консоль крила для моделі. Розмах повного крила близько 2 метрів, а вага не перевищує 60 г», – каже мама юного винахідника.

Фото надала Ольга Косило

Після завершення ліцею Олексій Косило планує вступати в авіаційний заклад, на спеціальність пов’язану з інженерією, конструюванням літаків, дронів тощо.

 

Коментарі