Новини

Довічне позбавлення волі: суд оголосив вирок першому російському солдату за вбивство цивільного

Солдату наказали вистрілити у 62-річного чоловіка, бо той нібито міг здати позиції росіян ЗСУ.

Фото: Тарас Ібрагімов/Суспільне

23 травня у Солом’янському суді Києва завершився розгляд справи російського військового – 21-річного Вадима Шишимаріна. Це перший солдат, якого засудили за вбивство беззбройного українця, повідомляє Суспільне.

За результатами судового засідання росіянин отримав довічне позбавлення волі.

Хто він такий?

Вадим Шишимарін — 21-річний сержант та командир відділення танкової «Кантемирівської дивізії» Московської області. Народився в Сибіру, в місті Усть-Ілімськ. Хлопець не одружений та не має дітей.

За даними видання «Настоящее время», яке проаналізувало кредитну історію Шишимаріна, він має борги на понад 200 тисяч російських рублів (101 740 гривень — авт.), зокрема за житло та комунальні послуги.

Як опинився в Україні?

росіянин прибув до України 24 лютого. Разом з іншими військовими він незаконно перетнув кордон у Сумській області та рухався територією України.

Після того, як ЗСУ розбили російську колону, угруповання Шишимаріна почало відступати до кордону з рф. Дорогою солдати вкрали кілька цивільних авто.

28 лютого в селищі Чупахівка на Сумщині військові зустріли цивільного — 62-річного Олександра Шеліпова, який розмовляв телефоном. Шишимаріну наказали вистрілити у чоловіка, бо той нібито міг здати позиції росіян ЗСУ. Спершу хлопець відмовився, але після повторного наказу вбив Шеліпова пострілом у голову.

Що загрожує Шишимаріну?

російського військового звинувачують у вбивстві цивільного та інкримінують 438 статтю Кримінального кодексу «Порушення правил та звичаїв війни». Відповідно до неї, передбачено від десяти до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Шишимарін повністю визнав свою провину. Сторона обвинувачення просить для нього довічне ув’язнення. Водночас безоплатний український адвокат наполягає на зміні кваліфікації справи, адже військовий виконував наказ старшого за званням.

Коментарі