Новини

На які ціни очікувати: Уряд вирішив тимчасово не регулювати вартість пального

Це зробили для того, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом.

Фото Gene Gallin, unsplash.com

В Уряді тимчасово відмовилися від держрегулювання цін на бензин і дизель. Таке рішення ухвалив Оперативний штаб при Кабінеті міністрів.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко, передає Європейська правда.

«Ми з боку держави призупинимо цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли весь доступний ресурс на європейському чи навіть не європейському ринку транспортувати в Україну», — заявила вона.

Свириденко додала, що в уряді очікують, що граничні ціни на дизпаливо будуть не вищими за 58 гривень, а на бензин — не вищими за 52 гривень.

За її словами, якщо оператори ринку будуть зловживати становищем, проти них запроваджуватимуться санкції.

Нагадаємо, що Антимонопольний комітет розпочав дослідження критичної ситуації на ринку пального. Зокрема перевірить, чи є об’єктивні причини для обмеження продажів на АЗС, чи на ринку мала місце змова.

Вам буде цікаво: У Чернівцях підвищать ціну проїзду у маршрутках: коли та наскільки

Знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні, а також низки великих нафтобаз призвели до нестачі пального на АЗС. Ситуацію владнають упродовж декількох тижнів, доки ринок не перелаштується на поставки з ЄС.

Водночас проблема постачання пального в Україну з ЄС пов’язана з заторами у портах Східної Європи. Для вирішення цього питання МЗС працює над відкриттям з портів зеленого коридору.

Завдяки польському транзиту, найближчим часом Україна зможе залучити пальне із США, Нідерландів та інших країн. Наразі через Польщу імпортується втричі менше можливостей.

Нагадаємо, що через нестачу пального у Чернівцях можуть перейти тільки на аварійні роботи — працюватимуть лише на ліквідацію екстрених викликів.

Коментарі