Новини

Зеленський про День пам’яті і примирення: 24 лютого слово «ніколи» стерли

Українців у ці дні закликають дотримуватися всіх правил під час тривог.

8 травня — День пам’яті та примирення. Сьогодні він має іншу особливість. В Україні не проводять жодних заходів, а громадян закликали дотримуватися всіх правил під час тривог. Раніше повідомляли, що у ці дні є високий ризик провокацій з боку росії.

 Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до Дня пам’яті й примирення заявив, що Росія своїм повномасштабним вторгненням в Україну 24 лютого вбила вислів «Ніколи знову», сказавши: «Можем повторить».

«Цьогоріч ми кажемо «Ніколи знову» інакше. Ми чуємо «Ніколи знову» інакше. Це звучить болісно, жорстоко. Без оклику, а зі знаком питання. Ви кажете: ніколи знову? Розкажіть про це Україні. 24 лютого слово «ніколи» стерли. Розстріляли й розбомбили. Сотнями ракет о 4-й ранку, якими розбудили всю Україну. Ми почули моторошні вибухи. Ми почули: знову!», – заявив президент 8 травня

Зеленський каже, що росія намагається реконструювати Другу світову, і навіть перевершити «вчителя», стати найбільшим злом в історії людства.

Також він провів паралелі між Україною та Другою світовою, між різними країнами та українськими містами.

Президент запевнив, що зима, яка розпочалася 24 лютого, і триває 8 травня, завершиться, її розтопить українське сонце.

У Міністерстві закордонних справ з нагоди Дня пам’яті та примирення зазначили, що 8 травня країна вшановує пам’ять тих, хто під час Другої світової війни віддав свої життя заради миру, процвітання та безпеки у світі.

«Сьогодні ми вшановуємо їхню пам’ять, зокрема 225 дітей, чиї життя забрали російські загарбники», — зазначається в тексті заяви.

Також у Міністерстві закордонних справ наголосили, що цього разу після спільної перемоги має бути встановлена оновлена система безпеки, яка справді гарантуватиме, що війна, окупація та агресія дійсно ніколи не повторяться. Основи для цього нового безпечного світу закладаються прямо зараз.

Коментарі