Новини

росія стягує зенітно-ракетні сили на північ Криму — супутникові знімки

Таку техніку росія може використати для обстрілу позицій українських військових.

росія стягує зенітно-ракетні сили на північ анексованого Криму — до села Філатівка, розташованого поблизу Херсонської області. Супутник зафіксував збільшення там російської військової техніки, серед якої — зенітні й ракетні комплекси.

Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs, які оприлюднили «Схеми» («Радіо Свобода»).

Повідомляють, що російські військові розмістили техніку в селі Філатівка на двох ділянках населеного пункту. У травні на одній із цих ділянок кількість військової техніки збільшилася, свідчить супутниковий знімок за 6 травня.

За словами військового експерта, який на прохання журналістів проаналізував знімок, крім казарм, на цій території розташований склад паливно-мастильних матеріалів, близько 200 бойових броньованих машин різного типу та вантажних і командних автомобілів. Окремо з’явилася великогабаритна техніка, що, за словами експерта, може бути зенітними й ракетними пересувними комплексами.

«За виглядом можна сказати, що це один із трьох видів зенітно-ракетних комплексів, а саме: ракетна система залпового вогню “Смерч”, протиповітряні комплекс С-300 або оперативно-тактичний ракетний комплекс “Іскандер”», — цитують експерта «Схеми».

Зазначають, що таку техніку росія може використати для обстрілу позицій українських військових. Якщо порівнювати з супутниковим знімком цієї місцевості за 27 квітня — техніки було значно менше.

Також супутник зафіксував і великогабаритну техніку. На думку експерта, нею можуть бути зенітні та ракетні пересувні комплекси.

«За виглядом можна сказати, що це один із трьох видів зенітно-ракетних комплексів, а саме: ракетна система залпового вогню “Смерч”, протиповітряний комплекс С-300 або оперативно-тактичний ракетний комплекс «Іскандер», – розповів експерт.

Як зазначає видання, така техніка може бути використана для обстрілу позицій українських військових.

 

Коментарі