Новини

«Азов» закликав евакуювати поранених: головне з брифінгу захисників Маріуполя

Під час так званого «режиму тиші» загинуло троє українських бійців, ще шістьох було поранено. Це ціна евакуації цивільних із території заводу.

Обстріли заводу «Азовсталь» тривають – і владі необхідно продовжити зусилля і вивезти бійців.

Про це повідомив на брифінгу з «Азовсталі» заступник командира полку «Азов» капітан Святослав Паламар «Калина».

«Станом на зараз ведуться інтенсивні обстріли заводу “Азовсталь”. Тільки за ніч ми нарахували більше 25 вильотів, в тому числі трьох стратегічних бомбардувальників. Працює ствольна артилерія, працюють танки, працюють міномети, піхота пробує штурмувати, снайпери і так далі», — сказав він.

Він сказав, що наразі не може сказати чи всіх цивільних евакуювали із заводу, немає спецтехніки, щоб розібрати всі завали. Крім того, він зауважив, що під час евакуації, жодна міжнародна організація чи владна структура, українські політики не приїхали на територію «Азовсталі».

«І дуже шкода, що це все відбувається з різкими словами про те, що «нам вдалося», «ми все зробили», «наказ виконано» і так далі», – сказав він.

Також Паламар-«Калина» заявив, що два дні тому під час так званого «режиму тиші» загинуло троє українських бійців, ще шістьох було поранено. Це ціна евакуації цивільних із території заводу.

«Надзвичайно болить те, що від деяких політиків під час переговорів було чути заяви, що ви, хлопці, займаєтеся якимись своїми справами та тягнете час для того, щоб вивести всіх цивільних. Це було сказано нашому командиру, герою України Денису Прокопенку. Ця людина командує гарнізоном, командує обороною Маріуполя…

“Наші справи” – це як раз і означає захист народу України та захист цивільних. І дуже шкода, що у деяких політиків немає такту, а є лише цинізм – цинізм про те, що це успішна операція з евакуації цивільних», — сказав Паламар-«Калина».

За його словами, на території заводу є безліч загиблих як цивільних, так і військових. А в Маріуполі не евакуювали десятки тисяч громадян, які загинули внаслідок агресії російської федерації та їхніх найманців.

Паламар наголосив, що на що на «Азовсталі» залишається багато поранених. 

«Ми чекаємо різких дій щодо реального припинення режиму вогню. У нас залишається багато військовослужбовців поранених, для яких ми кричимо про допомогу. Їм потрібно надати можливість евакуюватися в першу чергу», – сказав він.

Святослав Паламар зауважив, що вони за справедливість.

«Ми дякуємо всім, але не дякуємо військовим”, – отак звучать слова політиків. Ми не за слова тут. Ми за народ України. Ми виконуємо свій військовий обов’язок. Нам не потрібно похвали, але нам потрібна справедливість. І ми завжди про це говоримо. Нам нема чого приховувати. Ми не в тій ситуації, щоб обманювати», – каже він.

Про шанси військових в Маріуполі

Перший варіант: можна відкласти зброю і чекати на кінець: це буде повільна смерть від голоду або швидка — від бомб.

Другий варіант: можна спробувати втекти, як боягуз. Думати лише про власне життя, а не про обов’язок та присягу. Саме таке відбулося з командиром морпіхів 36-ї бригади: він відмовився виконувати наказ і він спробував втекти з міста з невеликою групою. Такий варіант може призвести до смерті, одна людина загинула.

Третій варіант: можна здатися. Четвертий варіант: єдиний спосіб, який гарантує вам життя і вам не буде соромно — це стояти і боротися.

 

Коментарі