Новини

Злочини рф документуватиме отець, який 20 років розслідує Голокост

Дослідники збиратимуть свідчення масових вбивств і нищення цивільної інфраструктури у БучіМаріуполі, Харкові, Миколаєві та інших містах України. Ці показання передадуть до Міжнародного кримінального суду і прокуратур європейських країн. 

Патрік Дебуа

Президент і засновник організації «Яхад-Ін Унум» отець Патрік Дебуа, який 20 років розслідував злочини нацистів і терористів ІДІЛ, почав документувати воєнні злочини рф в Україні.

Римо-католицький священник шукає свідків в Україні, які можуть розповісти про злочини російських окупантів  для цього створили спеціальний сайт.

За допомогою цієї платформи очевидці злочинів рф зможуть дати розслідувачам інтерв’ю.

«Свідчення від першої особи є найважливішим доказом для суду. Якщо ви знаєте людей, які стали очевидцями воєнних злочинів росії у Бучі, Харкові, Маріуполі та по всій Україні (обстрілів мирних кварталів, знищення цивільної інфраструктури), поширте цю інформацію для них, аби зібрати якомога більше свідчень злочинів росії», – наголошують у «Яхад-Ін Унум».

Дослідники збиратимуть свідчення масових убивств і нищення цивільної інфраструктури у БучіМаріуполі, Харкові, Миколаєві та інших містах України.

Ці показання передадуть до Міжнародного кримінального суду і прокуратур європейських країн. 

Відеоінтерв’ю будуть проводити у Zoom за участи українських волонтерів українською або російською мовою, а потім їх перекладуть англійською.

Розслідувачі також будуть працювати з топографічними картами, визначати і фіксувати точні місця злочинів. 

«Це важливо, оскільки свідчення, зібрані недержавними та незалежними організаціями, мають найбільшу вагу для Міжнародного суду та прокуратур європейських країн», – наголошують вони.  

Нагадаємо, французька організація «Яхад-Ін Унум», заснована Патріком Дебуа, досліджує Голокост у Східній Європі з 2002 року. 

За останні 20 років дослідники виявили понад 3 тисячі місць убивств євреїв та ромів.

 

Коментарі