Новини

У зоні відчуження біля ЧАЕС горить понад 10 тисяч гектарів лісу. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі і Європі

Загасити їх неможливо через захоплення території окупантами.

У зоні відчуження в районі ЧАЕС через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи.

Про це заявила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«У зоні відчуження в районі ЧАЕС через бойові дії горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря. Контроль і гасіння пожеж неможливі через захоплення зони відчуження російськими військами.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які переносить вітер на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи», — наголосила вона.

Також Денісова зазначила, що через вітряну та суху погоду інтенсивність і площа пожеж збільшаться, що може спричинити надмасштабні пожежі, з якими важко впоратися навіть у мирний час.

Вона зауважила, що полум’ям можуть бути охоплені сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які розташовані на території Чорнобильської зони.

«Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу», – наголосила Денісова.

За її словами, запобігати катастрофічним наслідкам можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території. Вона закликала міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на російську федерацію для припинення воєнної агресії проти України та деокупації зон підвищеної небезпеки.

 

Коментарі