Новини

Власникам житла, які безоплатно прихистили переселенців, компенсують комунальні витрати

Крім того, за дорученням Президента України Кабінет Міністрів розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Кабінет Міністрів схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безкоштовно прихистили у себе внутрішньо переміщених людей.

Про це у своєму зверненні сказав міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, повідомляє Укрінформ.

«Наразі вже тисячі мешканців регіонів, де відносно спокійно, прийшли на допомогу нашим громадянам, які покинули свої домівки через війну. Вчора уряд ухвалив рішення, яке спрямоване на підтримку саме таких власників житла, які приймають у своїх домівках безкоштовно», — сказав Чернишов.

За його словами, українці, які безкоштовно прихистили переселенців, отримуватимуть близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу для компенсації комунальних витрат.

Вам буде цікаво: Залишалися до останнього: як Чернівецький залізничний вокзал приймає вимушених переселенців

Чернишов пояснив, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житла, доступного для розміщення. Власник оселі, в якому є місце для прийому переміщених людей, може звернутися до місцевої влади з відповідною заявою. Міністр наголосив, що розселення буде відбуватися лише за згодою власників будинків чи квартир.

Крім того, за дорученням Президента України Кабінет Міністрів розробив соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Чернишов повідомив, що у цьому пакеті документів врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів схвалив рішення про відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців у своїх комунальних закладах.

Коментарі