Новини

Російські окупанти насильно депортують маріупольців на територію рф та забирають паспорти

Маріупольців насильно забирають у економічно депресивні міста росії, такі як Таганрог.

Зруйнований пологовий будинок у Маріуполі/Ілюстративне фото AP

російські війська депортують жителів Маріуполя до фільтраційних таборів, а потім — у рф, без права залишити місто. Про це повідомляє міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та його радник Петро Андрющенко.

За словами Андрющенка, за останній тиждень декілька тисяч маріупольців вивезли на територію росії. Їх насильно забрали з місць, де діти та жінки постійно ховалися від бомбардувань.

«Для збереження життів маріупольців Збройні сили України відійшли від місць масового скупчення людей, чим і скористалася сторона агресора».

Влада Маріуполя повідомляє, що захоплених українців вивозять до фільтраційних таборів у Новоазовськ. Там окупанти забирають у людей телефони та українські паспорти. Опісля частину маріупольців перенаправляють до Таганрога та інших економічно депресивних міст росії.

«Нашим людям видано папірці, які зобов’язують перебувати у певному місті. Фактично без права його залишити найменше 2 роки із зобов’язанням працевлаштування на вказане місце роботи».

Міський голова Вадим Бойченко порівнює ці події з Другою світовою війною.

«Складно уявити, щоб у 21 столітті людей насильно вивозили в іншу країну. Мало того, що російські війська знищують наш мирний Маріуполь, вони пішли ще далі і почали вивозити маріупольців. Усі військові злочини з боку росії мають отримати найжорсткіше покарання», — каже очільник міста.

Коментарі