Новини

Україна стала частиною енергетичної системи Євросоюзу: що це означає

Відтепер перетікання електроенергії між Україною з одного боку та Білоруссю і рф з іншого стануть неможливі.

Фото American Public Power Association, unsplash.com
Фото ілюстративне

Україна стала членом енергетичного Євросоюзу, тобто приєдналася до системи ENTSO-E.  Про це президент Володимир Зеленський написав у твіттері.

«Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в Європу, а європейська – в Україну. Дякую членам ЄС, особисто президентці Еврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, єврокомісарці з питань енергетики Кадрі Сімсон і всім, завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема», – написав він.

Відтепер перетікання електроенергії між Україною з одного боку та Білоруссю і рф з іншого стануть неможливі. Україна повністю інтегрується з європейським ринком, з усіма його перевагами та недоліками.

Українські виробники зможуть експортувати електроенергію за вищими цінами, ніж всередині країни, але імпорт також може виявитися дорожчим за внутрішні ціни.

Як мовить Європейська правда, Україна мала приєднатися до системи до кінця 2022 року. Проте розв’язання росією війни проти України показало, що наша держава не може приєднатися назад до системи агресора і відмовилася це робити.

Відтак Україна звернулася до міністрів енергетики європейських країн щодо прискорення ухвалення рішення про приєднання української енергосистеми до європейської. Зрештою, Єврокомісія та об’єднання європейських електромереж погодилися розпочати процес екстреного приєднання України єдиної енергомережі ЄС.

У рамках підготовки до синхронізації з європейською енергомережею ENTSO-E Україна інвестувала в модернізацію енергосистеми понад 600 млн євро.

Коментарі