Новини

У Чернівцях організували волонтерську психологічну службу: як отримати допомогу

Консультації можна отримати очні та онлайн.

Психологи Чернівців організували волонтерську психологічну службу. Допомогу зможуть отримати чернівчани та мешканці области очно та онлайн. До служби долучилися вже 35 психологів міста.

«35 психологів міста будуть підтримувати ментальне здоров’я буковинців. Також відгукнулися колеги з Тернополя, Баку (Азербайджан) та Австрії, які готові бути онлайн», — каже координатор створення служби при Волонтерському руху Буковини, психолог, психотерапевт, волонтер Дмитро Ткачук-Туркевич.

Фото Д. Ткачук-Туркевича

Звернутися до психолога можна, якщо у вас, вашого родича чи дитини важкий емоційний стан на фоні бойових дій, кажуть у службі. Зокрема підвищена тривожність, дратівливість, безсоння, відмова від їжі або інші прояви. Планують консультації очні та онлайн, групові заняття, психоедукаційні (будуть розповідати батькам, на що звернути увагу, коли діти перестають їсти, вередують, стають дратівливими). Також створюють гарячу лінію.

Дмитро Ткачук-Туркевич каже, що з 2014 року був волонтером-психологом при Волонтерському русі Буковини. Нині зрозумів, що потрібно знову організувати психологічну службу.

«Вчора дав клич у фейсбуку, зібралися з психологами й створили групу. Наразі у ній 35 психологів», — каже він.

Учора за допомогою до служби вже звернулися троє людей, двоє дорослих та дитина. 

«Припускаю, що наплив розпочнеться через декілька днів. Наразі багато людей у стані глибокого заперечення. Багато переселенців планують виїхати за кордон, вони зіштовхуються з тим, що не можуть виїхати. Їм важко прийняти це. У багатьох із них уже немає дому», — каже психолог.

Гаряча лінія волонтерської психологічної служби:

0667987653

Також створено телеграм-канал, на якому будуть актуальна інформація і контакти https://t.me/psy_volonter_cv

 

Коментарі