У Політехнічному професійному коледжі розташований один із пунктів збору речей для людей, які приїжджають до нас з інших областей.
На парковці гуртожитку Політехнічного коледжу, що на вулиці Каспрука, всі машини з номерами інших областей. Це одне з багатьох місць, де у Чернівцях поселяють людей, які вимушено покинули домівки через повномасштабний наступ російської армії на територію України.
Неподалік входу до гуртожитку скромно стоїть жінка з дітьми. Вона не хоче, аби її знімали і вказували прізвище. Вагається назвати ім’я і представляється Іриною. Жінка приїхала з Києва до Чернівців 25 лютого.
«Вночі 24 лютого о 5 ранку нас розбудив шум літаків. Почалися вибухи. Почали збирати речі, але потім нас сповістили, аби ми спускалися у паркінг. Там сиділи до 15 години. Чули вибухи. Далі ми вирішили зібрати речі і поїхати».
Сім’я їхала своєю машиною. Кажуть, що виїхати було дуже важко через затори.
Читайте також: Хтось вимагає маєтки, інші – дякують за хліб. Як реагують на допомогу переселенці у Чернівцях
Інші тимчасові переселенці неохоче реагують на те, що їх знімають журналісти і намагаються щось запитати.
Поки ми спілкуємося з директоркою коледжу Людмилою Фесік, під’їжджають нові машини. Вона особисто координує людей і підказує, що робити.
Здалеку, не виходячи повністю з машини, запитують, чи є місця для поселення. Адже, за словами поселенців, важко знайти місце, навіть за гроші.
«Скільки людей? 7? Це одна родина? Поселимо!» – голосно відповідає з балкона Людмила Іванівна.
Людмила Фесік каже, що станом на 25 лютого є люди з Києва і Херсона, інших міст.
«145 місць у гуртожитку, є все необхідне, харчування теж. Селимо родинами».
На обід 25 лютого поселили близько 40 людей, але чекають більше.
Одразу біля гуртожитку – Політехнічний професійний коледж. Зараз там розташований один із пунктів збору речей для людей, які приїжджають до нас з інших областей.
Тут зустріли Наталю та Анну-Крістіну. Дівчата живуть неподалік політеху.
Кажуть, що прийшли через співчуття до людей, які змушені були покинути свої домівки і приїхати у Чернівці, рятувати свої життя, своїх рідних.
«Стараємося не тривожитися і допомагати одне одному. Будемо приходити сюди час від часу, у разі потреби допомагатимемо. І, звісно, скидаємо гроші нашим ЗСУ», — каже Наталя.
Анна-Крістіна волонтерить уперше. До цього лише здавала донорську кров.
«Просто ми в Чернівцях, у більш захищеному регіоні, відчуваємо потребу допомагати людям. Ми мусимо це робити. Хто має щось вдома, нехай принесуть сюди людям».
Чергова – жінка старшого віку. Соромиться представитися, але каже, що 25 лютого в пункт збору речей прийшли до пів сотні людей із допомогою. Дехто запитував, чим допомогти.
«Приносили продукти, каремати, подушки, ковдри, іграшки».
Зараз у приміщенні коледжу, на вулиці Павла Каспрука, 2, чекають на волонтерів. Там плетуть маскувальні сітки.
У пункті збору у Політехнічному коледжі розповіли, що їм потрібні гігієнічні засоби, теплий одяг, вода, медикаменти: знеболювальні, жарознижувальні, антибіотики й антисептики тощо.
Водночас у Чернівцях працює багато пунктів збору речей і цілодобово гуманітарний штаб. Він розташований у Резиденції молоді, що на Головній, 41. Там збирають їжу і речі першої необхідности, направляють їх у гуртожитки.
«Лише сьогодні ми відправили безліч речей та харчів (купа іншого просто не вмістилося в перший транш), за 3 години закупили й поробили 300 бутербродів для дітей із Києва, прийняли 2 тонни води та забезпечили нашу команду необхідною технікою», — пише у фейсбуку Олександр Гуляєв.
Перелік пунктів збору речей у Чернівцях:
• Політехнічний коледж (вул. Каспрука, 2)
• Резиденція молоді (вул. Головна, 41)
• Школа №8 (Роша)
• Школа №22 (вул. Південно-Кільцева)
• Школа №24 (вул. Фізкультурна, 5)
• Школа №28 (вул. Руська)
• Школа № 38 (Садгора)
• Школа №14 (вул. Шкільна)
• Чернівецький транспортний коледж (вул. 28 Червня, 73 ).