Офтоп

Поборов рак та виграв «золото» Олімпіади: історія канадського сноубордиста Макса Парро

Парро пройшов 12 курсів хімієтерапії і в липні 2019-го повідомив, що йому вдалося перемогти рак.

Фото: Maddie Meyer, Getty Images

Оригінальний матеріал People.

Канадський сноубордист Макс Парро виборов «золото» на зимових Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні. До цього у кваліфікації він зайняв дев’яте місце.

Зокрема чоловік узяв участь у слоупстайлі (тип змагань із таких видів спорту, як фристайл, сноубординг тощо). Це відбулося через три роки після того, як у чоловіка діагностували лімфому Ходжкіна — рідкісний рак лімфатичної системи.

Парро набрав 90,96 бала, що дозволило йому обійти китайського спортсмена Су Їміна й канадця Марка МакМорріса, які здобули «срібло» та «бронзу» відповідно.

«Я показав найкращий стрибок у своєму житті. Пишаюся кожним елементом, який мені вдалося виконати чисто, і вражений результатом», — каже канадець.

Фото: Marco Bertorello, AFP

Боротьба з хворобою

Золота медаль — друга олімпійська нагорода Парро у слоупстайлі. До цього він вигравав «срібло» на Олімпійських іграх у Пхьончхані у 2018-му. Після змагань спортсмен дізнався про свій діагноз — лімфому Ходжкіна.

Парро пройшов 12 курсів хімієтерапії й у липні 2019-го повідомив, що йому вдалося перемогти рак.

«Я багато чого пережив упродовж останніх років. Після Олімпіади у Пхьончхані, де я отримав срібну нагороду, мені довелося боротися з раком. Це було жахливо. Важко описати словами», — розповідає спортсмен.

Він не міг тренуватися, бо не мав енергії та м’язів. Але все ж чоловіку вдалося повернутися і зайняти місце на подіумі із золотою медаллю.

Фото: Jack Gruber, USA TODAY Sports

«Увесь мій шлях боротьби 24/7 знімала камера»

Макс Парро є представником «Товариства лейкемії та лімфоми» у Канаді. Нещодавно він випустив документальний фільм під назвою «MAX – Життя як золота медаль», у якому описують його історію боротьби з раком.

«Упродовж восьми місяців увесь мій шлях боротьби 24/7 фільмувала камера. Ми знімали щодня, щотижня, щомісяця і не знали, коли це закінчиться і яким буде результат», — розповідає спортсмен.

Парро висловив подяку всій команді, яка допомогла йому отримати бажану перемогу:

«Я ніколи не впорався б із цим усім без підтримки моїх товаришів».

Коментарі