Новини

Буковині виділили партію ліків від ковіду: хто їх отримає

17 тисяч курсів лікування розподілять по медзакладах области. Пацієнти з клінічними проявами отримають їх безкоштовно.

Фото: getty images

Міністерство охорони здоров’я розподілило по областях України 60 тисяч курсів препарату для лікування COVID-19 «Молнупіравір».

Як повідомив «Шпальті» директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА Олег Чорний, Буковина отримає 17 тисяч курсів препарату.

«Наказ уже є. Ми їх ще не отримали, очікуємо на поставку завтра-післязавтра. Ліки надійдуть на базу обласної клінічної лікарні, потім ми зробимо розподіл по всіх медичних закладах области», — пояснив Чорний.

Цей препарат буде доступний буковинцям за призначенням лікаря абсолютно безкоштовно. В аптеках продавати його не будуть.

Також відомо, що це лише перший розподіл ліків по Україні. МОЗ повідомляє, що незабаром надійде ще 240 тисяч курсів препарату, 75 тисяч із них – вже до кінця цього тижня.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало препарат для лікування COVID-19 екстреного застосування — «Молнупіравір».

Що відомо про препарат?

Молнупіравір блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Американська фармкомпанія «Merck» зробила його у формі таблеток. Їх можна вживати вдома, щоб на ранніх етапах запобігти складному перебігу хвороби.

Клінічні дослідження показали, що препарат найбільш ефективний на початковій стадії захворювання. Тож його рекомендують застосовувати якомога швидше після підтвердження COVID-19 і впродовж п’яти днів після появи симптомів.

Першою ці таблетки дозволила використовувати Велика Британія. Згодом ліки схвалив і регулятор Європейського Союзу.

 

 

 

Коментарі